Garść plotek z giełdy transferowej

39 dni pozostaje do końca okresu transferowego w NBA. Z każdym dniem przybywa plotek i realnych możliwości transferów. Najgorętszym nazwiskiem na giełdzie transferowej w tym roku jest oczywiście Carmelo Anthony, którego odejście z Nuggets jest niemal przesądzone. Istotne ruchy mogą jednak mieć także miejsce w drużynach z dołu ligi, które próbują zwiększyć swoją rolę w NBA. Przyjrzyjmy się ostatnim przymiarkom transferowym.

Carmelo Anthony jest łączony już właściwie tylko z dwoma zespołami – Nets i Knicks. Sam najchętniej przeniósłby się do Wielkiego Jabłka gdzie miałby możliwość uczynienia z NYK namiastki super zespołu z Miami. Razem z Amare Stoudemire stworzyłby duet mogący walczyć o najwyższe zaszczyty na Wschodzie. Pytanie tylko czy byłby w stanie dostosować się do stylu grania zespołu Mike D’Antoniego, a i słychać głosy o niechęci STATA w stosunku do takiego transferu. Skrzydłowemu Denver bliżej jednak do New Jersey gdzie mógłby trafić w ramach wymiany, w której udział wezmą trzy lub cztery zespoły. Do Nets oprócz Melo trafiliby Chauncey Billups, Rip Hamilton z Detroit oraz jako dodatek Anthony Carter i Shelden Williams. Nuggets dostaliby w zamian Devina Harrisa, Derricks Favorsa, Anthony Morrowa, Bena Uzoha, Stephena Grahama i Quintona Rossa oraz wybory w pierwszej rundzie draftu. Do Detroit trafiłby Troy Murphy razem z Johanem Petro. Oczywiście jest to jedna z możliwości tej transakcji.

Nuggets w dużej mierze zależy aby pozbyć się wysokiego kontraktu Ala Harringtona (34 mln $ za 5 lat gry). Jego usługami nie są jednak zainteresowani Nets więc Denver szuka czwarty zespół, który mógłby włączyć się do transferu. O transferze Carmelo napisano już wszystko i jeszcze trochę więcej, a mimo to nie wiadomo jak to się wszystko skończy. Spójrzmy więc na inne ostatnie plotki transferowe.

Spisujący się coraz lepiej Los Angeles Clippers chcą jeszcze bardziej wzmocnić swój zespół aby Blake Griffin i Eric Gordon mieli odpowiednie wsparcie w walce o play-offs jeśli nie w tym sezonie to już w następnym. Jednym z graczy do „odstrzału” jest Chris Kaman. Kontuzjowany obecnie center Clippers w związku z postępami jakie poczynił DeAndre Jordan może zostać wytransferowany do innego zespołu najlepiej za zawodnika grającego na ‚trójce”. GM Clippers myśli o pozyskaniu w zamian za Kamana jednego z trójki: Andre Iguodala, Gerald Walllace lub Tayshaun Prince.

Po odejściu do Orlando Gilberta Arenasa Nick Young stał się ważnym ogniwem Wizards i władze zespołu ogłosiły, że jest on graczem nie na sprzedaż. Plotkuje się jednak o możliwości dokonania wymiany z udziałem Kirka Hinricha, dla którego w związku z większymi minutami Younga i niepodważalnej pozycji Walla może brakować możliwości dłuższej gry.

Rockets dostali do NBA szansę na pozyskanie zawodnika w zamian za kontuzjowanego Yao Minga. Disabled player exception przyznane Houston wynosi 5,76 mln $ co stanowi połowę kontraktu Yao i za tą kwotę „Rakiety” mogą pozyskać gracza.

W ostatnich dniach Dallas Mavericks podpisali 10-cio dniowy kontrakt z Sashą Pavlovicem. Taką samą umowę z Raptors parafował Sunidata Gaines.

Golden State Warriors zastanawiają się nad przyszłością Andrisa Biedrinsa. Łotysz nie może nawiązać w tym sezonie do swojego najlepszego sezonu sprzed dwóch lat. Po części spowodowane jest to transferami dokonanymi przez Warriors w letnim okresie. „Wojownicy” pozyskali wtedy Lou Amundsona, Dana gadzurica i przede wszystkim Davida Lee. Dodając do tego rookie Ekpe Udoha pod koszem Warriors zrobiło się ciasno i statystyki Biedrinsa zmalały, a sam gracz jest niezadowolony ze swojej roli.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że w wymianie z udziałem Carmelo może wziąć udział także O.J.Mayo, który miałby wylądować w Nuggets podczas gdy skrzydłowy Denver w Knicks. Okazało się jednak, że GM-owie obu drużyn nie dogadali się w tej sprawie i transferu z udziałem gracza Grizzlies nie będzie.

Mavericks potrzebują zawodnika, który zastapiłby kontuzjowanego Carona Butlera i zwiększył szansę Mavs w walce o tytuł. Jedną z poważniejszych możliwośći jest pozyskanie Andre Iguodali z 76ers w zamian za właśnie Butlera. Zawodnik Philadelphi nie jest jedynym kandydatem do gry w barwach Dallas. Innym wariantem jest pozyskanie Tayshauna Prince’a, któremu po sezonie kończy się kontrakt. W drugą stronę do Motown powędrowałby Brandon Haywood.

Michael Jordan chciałby się pozbyć ze drużyny Bobcats Geralda Wallace i jego wysokiego kontaktu (22 mln $ za dwa lata). Wtej sprawie rozmawiał już z władzami Cavaliers skąd mógłby pozyskać wybór w pierwszej rundzie draftu.

enbijejowo.blox.pl


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

gladysh
Student AWF Wrocław, trener piłki nożnej i jej fan. Miłośnik NBA. Prowadzę bloga enbijejowo.blox.pl
http://enbijejowo.blox.pl/html