Kadra Ghany okazała się fikcją

Brazylia 2014

Federacja piłkarska Ghany zaprzeczyła, jakoby 30 osobowy skład na Mistrzostwa Świata w Brazylii, który w sobotę pojawił się w mediach był oficjalnym. Trenerzy drużyn mają na to czas do 13 maja, a selekcjoner Ghany wykorzysta tyle czasu, ile będzie potrzebował.

AKTUALIZACJA: 28 kwietnia federacja piłkarska Ghany zaprzeczyła doniesieniom jakoby kadra, która pojawiła się w doniesieniach medialnych była oficjalną listą wybrańców selekcjonera Jamesa Kwesi Appiaha.

PubSport.pl przeprasza za wprowadzenie w błąd swoich czytelników.

James Kwesi Appiah jest pierwszym selekcjonerem, który ogłosił 30-osobowy skład. FIFA dała na to czas fo 13 maja. Ghana zrobiła to już teraz, a 23 maja – jeden dzień przed rozpoczęciem przygotowań okroi skład do wymaganych 23 osób. Pozostała siódemka będzie rezerwowymi, którzy do Brazylii polecą tylko w nadzwyczajnym przypadku (kontuzja lub inne powody eliminującego któregoś z powołanych piłkarzy). 

W kadrze imponujące są przede wszystkim linie pomocy i napadu. Wśród nazwisk znajdziemy takie sławy jak Essien, Muntari, Ayew, Boateng czy Gyan. 

Zobacz szeroki skład Ghany na Mundial 2014 >>

Podczas turnieju w Brazylii drużyna Ghany będzie grać w grupie G z Niemcami, Portugalią i USA. Pierwszy mecz rozegra 16. czerwca z Amerykanami. Ekipa zamieszka w ośrodku w Maceio. 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/