Giants Wrocław mistrzami Polski w futbolu amerykańskim

Giants Wrocław wygrali w niedzielnym finale Topligi Futbolu Amerykańskiego z Warsaw Eagles 29:13 i zostali po raz trzeci mistrzami Polski. Spotkanie na Stadionie Narodowym oglądało ponad 16 tysięcy osób.

Po pierwszej kwarcie, w której doskonale spisywały się formacje defensywne obu drużyn, wynik wynosił 0:0. W drugiej odsłonie spotkania do głosu doszli gracze z Dolnego Śląska, którzy prowadzenie objęli właśnie dzięki swojej obronie i zagraniu „safety”. Przed przerwą wrocławianie podwyższyli na 9:0 – autorem przyłożenia był Jamal Schulters.

Ten sam gracz, w drugiej połowie, jeszcze trzykrotnie wbiegał do strefy punktowej rywali, czym zapewnił swojej ekipie koronę mistrzowską. Sam został uznany najlepszym zawodnikiem meczu. Orły, mimo ambitnej walki do końca nie były w stanie zbliżyć się do przeciwników na dystans, który dałoby się odrobić jednym posiadaniem futbolówki. Ostatecznie Giants wygrali 29:13.

I kwarta
2:0 safety Pawła Sekuły (powalenie rozgrywającego Eagles w jego polu punktowym)
9:0 przyłożenie Jamala Schultersa po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Dawid Pańczyszyn)

III kwarta
16:7 przyłożenie Witolda Szpotańskiego po 16-jardowej akcji po podaniu Shane’a Gimzo (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)