Giro ’14: Matthews wygrał w Monte Cassino i wciąż jest liderem

Giro di Italia 2014

Australijczyk Michael Matthews wygrał w Monte Cassino 6. etap wyścigu Giro di Italia 2014 i utrzymał prowadzenie w wyścigu. Najlepszy Polak – Rafał Majka był 25. i awansował na czwrte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Biało-czerwoni mieli tego dnia wielką ochotę na etapowy triumf, meta 255-kilometrowego odcinka znajdowała się bowiem na słynnym wzgórzu Monte Cassino. Niestety ich plany pokrzyżowała kraksa jaka wydarzyła się w peletonie około 12 km przed metą. Co prawda, ani Rafał Majka, ani Przemysław Niemiec bezpośrednio nie ucierpieli, ale zostali w dalszej grupie.

Wspomniana kraksa rozdzieliła peleton i finałowy podjazd na czele rozpoczęła kilkunastoosobowa grupa. W końcówce wyłoniła się z niej szóstka kolarzy, którzy między sobą rozegrali finisz. Triufmował Matthews przed swoim rodakiem Evansem. Pozwoliło mu to uratować koszulkę lidera touru. 

Rafał Majka dojechał na 25. miejscu, stracił 49 sekund i w klasyfikacji generalnej awansował na czwarte miejsce. Przemysław Niemiec był dziś 46. (strata 3:41), a Paweł Poljański dojechał na 73. miejscu (4:31 straty).

Ponad siedem minut stracił uczestnik kraksy, jeden z faworytów Hiszpan Purito Rodriguez.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz