Giro ’14: Po piątkowej przejażdżce, w sobotę będzie walka

8. etap giro 2014 - profil

Nacer Bouhanni z grupy FDJ.fr zwyciężył na finiszu siódmego etapu Giro di Italia 2014. Francuz finiszował z peletonu, w związku z czym w klasyfikacji generalnej nie zaszły zadne zmiany.

Na ostatnich metrach Bouhanni wyprzedził Włocha Nizzolo oraz Słoweńca Mezgeca. Na czwarty miejscu dojechał lider wyścigu Michael Matthews. Polacy przyjechali na dalszych miejscach, ale wszyscy zanotowali ten sam czas co triumfator. To ważne, bo w czwartek wszyscy trzej brali udział w kraksie, która zmusiła do wycofania z dalszej rywalizacji m.in. jednego z faworytów Purito Rodrigueza. 

Dużo ciekawszy etap czeka nas w sobotę. Kolarzom przyjdzie podczas niego zmierzyć się z dwoma premiami pierwszej kategorii, w tym z jedną usytuowaną na mecie. 

Profil 8. etapu Giro di Italia 2014: 

8. etap giro 2014 - profil

Kolarze łącznie pokonają 178 km z Filigno do Montecapiolo. Transmisję przeprowadzi stacja Eurosport.

Klasyfikacja i termiarz Giro di Italia 2014 >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz