Giro 2014: Bouhanni z kolejnym etapowym triumfem

Giro di Italia 2014

Nacer Bouhanni wygrał po finiszu z peletonu 10. etap Giro di Italia 2014 z Modeny do Salsomaggiore Terme. Francuz wyprzedził Włocha Nizzolo oraz Australijczyka Matthewsa. Liderem pozostał Cadel Evans z grupy BMC. Rafał Majka wciąż jest trzeci.

10. etap to niemal w stu procentach trasa wiodąca po płaskim terenie. Wiadomo było zatem, że walkę o triumf na mecie stoczą sprinterzy. Najlepszy z nich, po raz trzeci w tej edycji, okazał się Nacer Bouhanni z FDJ.fr. Co ciekawe, trzeci raz za jego plecami finiszował Włoch Giacomo Nizzolo z Treka. Trzecie miejsce zajął niedawny lider Giro – Michael Matthews z Orica Greenedge.

Wcześniej, przez wiele kilometrów w wyścigu prowadziła dwójka uciekinierów – Marco Bandiera i Andrea Fedi, ale zostali oni doścignięci przez peleton około 9 km przed linią mety.

Na ostatnim kilometrze rywalizacji doszło kraksy z udziałem około 10 kolarzy, zapoczątkowanej przez upadek Tylera Farrara. Polacy ukończyli wyścig na miejscach między 37 i 39 w kolejności – Niemiec, Poljański, Majka.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany na czołowych miejscach. Cadel Evans wciąż prowadzi przed Kolumbijczykiem Uranem i Rafałem Majką, tracącym 1:10 do lidera.