Giro 2014: Quintana potwierdził dominację, fenomenalny Aru, spadek Majki

Giro di Italia 2014

Kolumbijczyk Nairo Quintana Rojas z grupy Movistar wygrał 19. etap Giro di Italia – czasówkę pod górę Cima Grappa i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Rafał Majka zajął siódme miejsce i spadł na szóstą pozycję w całym wyścigu.

Przed etapem wiele mówiło się, że jest on stworzony dla Rafała Majki z teamu Tikoff-Saxo. Na trasie okazało się jednak, że piąty w klasyfikacji generalnej Polak nie miał w piątek najlepszego dnia i tracił do swoich najgroźniejszych rywali. Kilka kilometrów przed metą został nawet doścignięty przez Fabio Aru, który startował 3 minuty później od niego. 

Aru – odkrycie tegorocznego Giro, właściwie frunął pod górę i Majkę wyprzedził ostatecznie o 3:11. Polak został sklasyfikowany na siódmym miejscu, a fakt że przegrał z innym Włochem – Domenico Pozzovivo z AG2R o ponad 60 sekund, sprawił że spadł w klasyfikacji generalnej na szóstą lokatę. 

Aru nie wygrał jednak całego etapu bo w końcówce szybciej – w sumie o 17 sekund, pojechał lider wyścigu Nairo Quintana z Movistar. Trzecia lokata przypadła wiceliderowi Giro – Roberto Uranowi Uranowi (Omega Pharma), który przegrał o 1:26.

Quintana prowadzi w klasyfikacji generalnej, a przewaga ponad trzech minut nad Uranem i Aru pozwala mu ze spokojem szykować się do ostatniego górskiego etapu Giro – sobotniej wspinaczki pod słynny Monte Zoncolan. 

Wyniki 19. etapu:

1. Quintanta 
2. Aru + 0:17
3. Uran + 1:26
4. Roland + 1:57
5. Pozzovivo + 2:24
6. Pelizotti + 3:22
7. MAJKA + 3:28

Klasyfikacja generalna >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/