Giro di Italia 2014: Majka już piąty w generalce

Giro di Italia 2014

Rafał Majka zajął piąte miejsce na piątym etapie wyścigu Giro di Italia 2014 i awansował na tę samą pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostał Australijczyk Matthews.

Pierwszy pofałdowany etap tegorocznego Giro di Italia nie przyniósł zmiany na pozycjli lidera klasyfikacji generalnej. Michael Matthews zdołał przyjechać na metę usytuowaną na podjeździe w Viaggiano razem z kilkunastoosobową grupą kolarzy i zachował nieznaczną przewagę w generalce.

We wtorek na mecie jako pierwszy zameldował się Włoch Diego Ulissi, który o sekundę wyprzedził grupę, w której byli m.in. Matthews oraz dwaj Polacy – Rafał Majka oraz Przemysław Niemiec. 

Dzięki takim wynikim obaj biało-czerwoni awansowali w klasyfikacji wyścigu – Majka jest piąty (traci 26 s), a Niemiec 33 (strata 1:34). Na 29. miejscu znajduje się trzeci z biało-czerwonych – Paweł Poljański, który dziś finiszował jako 44.

Klasyfikacja generalna Giro di Italia 2014 >>

W czwartek kolejny pagórkowaty etap i kolejna szansa dla górali – finisz 247 kilometrowego etapu z Sassano do Monte Cassino usytuowano na szczycie premii górskiej drugiej kategorii. 

źródło: Gazetta.it

źródło: gazetta.it


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/