Giro di Italia 2014: Majka już piąty w generalce

Giro di Italia 2014

Rafał Majka zajął piąte miejsce na piątym etapie wyścigu Giro di Italia 2014 i awansował na tę samą pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostał Australijczyk Matthews.

Pierwszy pofałdowany etap tegorocznego Giro di Italia nie przyniósł zmiany na pozycjli lidera klasyfikacji generalnej. Michael Matthews zdołał przyjechać na metę usytuowaną na podjeździe w Viaggiano razem z kilkunastoosobową grupą kolarzy i zachował nieznaczną przewagę w generalce.

We wtorek na mecie jako pierwszy zameldował się Włoch Diego Ulissi, który o sekundę wyprzedził grupę, w której byli m.in. Matthews oraz dwaj Polacy – Rafał Majka oraz Przemysław Niemiec. 

Dzięki takim wynikim obaj biało-czerwoni awansowali w klasyfikacji wyścigu – Majka jest piąty (traci 26 s), a Niemiec 33 (strata 1:34). Na 29. miejscu znajduje się trzeci z biało-czerwonych – Paweł Poljański, który dziś finiszował jako 44.

Klasyfikacja generalna Giro di Italia 2014 >>

W czwartek kolejny pagórkowaty etap i kolejna szansa dla górali – finisz 247 kilometrowego etapu z Sassano do Monte Cassino usytuowano na szczycie premii górskiej drugiej kategorii. 

źródło: Gazetta.it

źródło: gazetta.it

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz