Goetze show, 2 gole Lewandowskiego, City za burtą!

Drugi dzień 5. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów przyniósł kolejne wielkie emocje. W grupach A-D już wszystkie miejsca premiowane awansem zostały rozdane. Zapraszamy na nasze podsumowanie okraszone materiałami wideo.

UWAGA: Nie odpowiadamy za usuwanie filmów przez podmioty umieszczające je na serwerach, pokazujemy tylko i wyłącznie wideo znalezione w sieci, nie jesteśmy jego autorami.

Manchester City – Real Madryt 1:1 (0:1)

Długie 21 minut musieli czekać fani na Etihad Stadium aż ich pupile oddadzą strzał w kierunku bramki Realu. Iker Casillas poradził sobie bez większych trudności z uderzeniem Aguero z prawie 30 metrów. Do tego czasu goście z Madrytu zdążyli stworzyć sobie kilka wspaniałych okazji, zdobyli jednego gola i oddali 7 groźnych strzałów (5 w światło bramki). Przy odrobinie szczęścia i celności prowadziliby trzema golami (Khedira strzelił obok słupka, a lob Ronaldo został wybity z linii bramkowej). Gospodarze nie istnieli w pierwszej połowie i właściwie tylko raz, w 27. minucie, zagrozili poważnie Casillasowi. Maicon (winny utraty bramki) chciał zrehabilitować się wyrównaniem, ale jego płaskie uderzenie minęło słupek.

Po zmianie stron Citizens wreszcie zaczęli przeważać i zmusili Ikera do pobrudzenia sobie uniformu. Najbliżej gola było w 65′ minucie, gdy Aguero w tylko sobie wiadomy sposób z dwóch metrów kopnął w bramkarza Realu. Argentyńczyk zdobył upragnioną bramkę dopiero w 74. minucie, wykorzystując rzut karny. Chwilę wcześniej Alvaro Arbeloa obejrzał za domniemany faul w szesnastce drugą żółtą kartkę. Powtórki pokazują, że Kun nabrał sędziego.

Przewaga liczebna i wyrównanie nie tchnęły w gospodarzy nowego ducha. Ich przewaga była widoczna, ale nie przekładała się na sytuacje. Przez pozostały kwadrans i doliczone 5 minut pod bramką Realu działo się niewiele ciekawego. Real wyjdzie z grupy D z drugiego miejsca. Citizens mają szanse już tylko na przejście do Ligi Europy.

[hide-this-part morelink=”wideo”]

10′ Benzema (0:1)

74′ Aguero (1:1) – karny

Skrót:

[/hide-this-part]

Ajax Amsterdam – Borussia Dortmund 1:4 (0:3)

Z ogromną łatwością przychodziło Borussii przedostawanie się pod bramkę Ajaxu w tym spotkaniu. Mario Goetze kilkakrotnie wjeżdżał w defensywę Holendrów jak w masło, wobec tego trudno było się dziwić wynikiem jaki widniał na tablicy po 45 minutach. Przy wszystkich trafieniach palce maczał wspomniany Goetze. W 8. minucie kapitalnie obsłużył Reusa, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza, w 36. sam skierował piłkę do siatki ładnym strzałem zza pola karnego. Cztery minuty przed przerwą oddał też strzał, który dobił Robert Lewandowski, sprawiając nie lada frajdę polskim kibicom i Dariuszowi Szpakowskiemu, wychwalającemu każde zagranie Roberta i Łukasza Piszczka. Niezależnie od tego, czy było ono udane.

Po przerwie kolejny błysk geniuszu miał Goetze, który idealnie dograł Lewemu, a ten z dość ostrego kąta podwyższył na 4:0 Chwilę potem, na ostatnie 20 minut na boisku pojawił się Kuba Błaszczykowski, zmieniając niekwestionowanego bohatera meczu  – Mario opuścił plac gry z 3 asystami i jednym golem na koncie.

Ambitni Holendrzy zdołali zdobyć jednego gola. Porażka i remis Realu z Manchesterem City oznaczają, że Ajax nie zagra w 1/8 finału i wciąż nie może być pewny trzeciego miejsca w grupie. Borussia w pięknym stylu wygrywa grupę śmierci.

8′ Reus (0:1)

36′ Goetze (0:2)

41′ Lewandowski (0:3)

67′ Lewandowski (0:4)

86′ Hoessen (1:4)

Skrót:

FC Porto – Dinamo Zagrzeb 3:0 (1:0)

Porto bez problemu przeszło przez fazę grupową i potwierdziło to tym spotkaniem. Mając awans w kieszeni Portugalczycy wbili rywalom z Zagrzebia trzy gole. Dynamo wciąż bez gola w tej edycji LM.

20′ Gonzalez (1:0)
67′ Moutinho (2:0)
86′ Varela (3:0)

Skrót:

Dynamo Kijów – Paris Saint-Germain 0:2 (0:1)

PSG przed tym spotkaniem nie było jeszcze pewne awansu – mogło stracić go właśnie kosztem Dynama. Niemal całą pierwszą połowę trzeba było czekać na bramki w tym spotkaniu. Ostatecznie promocję do 1/8 finału dał paryżanom strzelec dwóch goli – Lavezzi.

45′ Lavezzi (0:1)

52′ Lavezzi (0:2)

Skrót:

Arsenal Londyn – Montpellier HSC 2:0 (0:0)

Plan dla Kanonierów był prosty – trzeba wygrać z autsajderem grupy. Pierwsza połowa nie przyniosła goli, ale w drugiej gospodarze przechylili szalę na swoją stronę i zapewnili sobie awans do dalszych gier.

Warto zwrócić na piękną akcję przy bramce Łukasza Podolskiego.

49′ Wilshere (1:0)
63′ Podolski (2:0)

Skrót:

Schalke 04 Gelsenkirchen – Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)

Schalke potrzebowało zwycięstwa i taki wynik osiągnęło. Jedyna bramka w tym meczu padła 13 minut przed końcem. Petardą z dużego dystansu popisał się Fuchs. Schalke zapewniło sobie awans do 1/8. Olympiakos zagra w Lidze Europy.

77′ Fuchs (1:0)

Skrót:

Zenit Sankt Petersburg – Malaga CF 2:2 (0:2)

Najwcześniej rozegrane spośród środowych widowisk. Grający z nożem na gardle Zenit „nie wyszedł” na to spotkanie i już po 10 minutach kibice, przynajmniej ci bardziej niecierpliwi, mogli wracać do domów. Malaga prowadziła 2:0, a duży udział miał w  tym Wiaczesław Małafiejew, który sprezentował gościom drugą bramkę.

Rosyjskie nadzieje na powrót rozbudziła efektowna bramka, jaką zdobył w 49. minucie Portugalczyk Danny. Remis powinien wyświetlić się na tablicy już 180 sekund później, ale Aleksandr Kerżakow nie trafił do pustej bramki, To zagranie przywołało wspomnienia z Euro 2012, podczas którego napastnik Zenita również nie grzeszył skutecznością w stuprocentowych sytuacjach.

Malaga grała mądrze, nie dała się zepchnąć do głębokiej defensywy, ale mimo tego straciła drugiego gola. W 87. minucie Fajzulin uratował skórę Dannemu, który nie trafił w piłkę będąc metr przed bramką. Rosjanin skorzystał z kiepskiego wybicia rywali i mocno uderzył z 12 metrów.

Remis nie dawał gospodarzom praktycznie nic, więc rzucili się do ataku. W ostatnich minutach do Malaga była jednak strzelenia trzeciego gola. Małafiejew częściowo zrehabilitował się broniąc sytuację sam na sam z Buonanotte.

Dla Malagi remis oznacza zapewnienie sobie pierwszego miejsca w tabeli grupy C. Zenit zachował szanse na przejście do Ligi Europy.

8′ Buonanotte (0:1)
9′ Fernandes (0:2)
49′ Danny (1:2)
87′ Fajzulin (2:2)

Skrót:

RSC Anderlecht – AC Milan 1:3 (0:0)

Przed pierwszym gwizdkiem jedni i drudzy mieli szanse na awans. Po bezbramkowej pierwszej połowie przyszły duże emocje. Chwilę po wznowieniu gry Milanowi prowadzenie dał niezawodny ostatnio El Shaarawy. Gdy 20 minut przed końcem z boiska wyleciał Nuytinck, wydawało się, że Anderlecht został złamany. Zwłaszcza, że po kilkudziesięciu sekundach Mexes podwyższył na 2:0 kapitalnym strzałem przewrotką.

Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i w 77. minucie złapali kontakt po golu de Suttera. Dopiero w ostatniej minucie dobił ich Pato. Milan awansuje z drugiego miejsca w grupie, Belgowie powalczą z Zenitem o miejsce w Lidze Europy.

47′ El Shaarawy (0:1)
71′ Mexes (0:2)

77′ De Sutter (1:2)
90′ Pato (1:3)