GP Czech za nami, Woffi triumfuje

Za nami 4 runda Speedway Grand Prix – wyścig w Czechach. Jak co roku emocje w Pradze były niesamowite. Patrzac na historię zwyciestw w wielkim finale to zawsze triumfator GP w Pradze zostawał mistrzem swiata. Czy oznacza to, że najlepszy w sobotę Tai Woffindend obroni tytuł?

Woffinden zdobył w Pradze 18. punktów, w finale wygrał z zawodnikami ze sporo mniejszym dorobkiem. Drugie miejsce zajął Greg Hancock  – 12 oczek, trzecie Matej Zagar (16 pkt), a trzecie Nicki Pedersen – 10 pkt. Wielkim przegranym imprezy może czuć się Darcy Ward, który kapitalnie jechał w rundzie zasadniczej, ale w półfinale znalazł dwóch pogromców w osobach Zagara i Pedersena.

Poniżej oczekiwań pojechali Polacy – dziewiąte miejsce zajął Krzysztof Kasprzak (7 pkt), a 16. był Jarosław Hampel. Kasprzak stracił fotel lidera cyklu GP i spadł na szóste miejsce, prowdzą Woffinden i Hancock, ktorzy zgromadzili po 46 "oczek".