Gra nerwów dla Polaków! Włosi ograni

Polska wygrała z Włochami 3:1 w meczu grupy E siatkarskich mistrzostw świata 2014. Biało-czerwoni zachowali drugie miejsce w tabeli grupy E. Mają 12. punktów i o jeden ustępują Francji.

Po porażce z USA mecz z Włochami trzeba było wygrać. Tak też się stało, ale spotkanie od początku do końca było bardzo nerwowe i dostarczyło sporo emocji.

W pierwszym secie biało-czerwoni właściwie nie istnieli na placu gry i przegrali do 19. W drugiej odsłonie wygraliśmy do 18, ale też nie był zbyt obiecujący. Polacy odjechali dopiero po stanie 10:10, gdy zdobyli trzy "oczka" z rzędu/

W trzeciej partii gra była bardzo rwana a żadna z ekip nie mogła złapać właściwego rytmu. Przy stanie 20:19 Polakom udało się zdobyć dwa punkty przy zagrywce przeciwnika i zaliczka wystarczyła do wygranej 25:20.

Czwarty set skończył się na przewagi – wygraną gospodarzy 26:24. Początek seta należał jednak do Italii, która prowadziła nawet 5:1. Polacy odskoczyli przy stanie 18:18, gdy zagrywką, a potem skutecznym atakiem punktował najlepszy na boisku Mariusz Wlazły.

Stephan Antiga w wywiadzie dla Polsat Volleyball:

Nie wiem co się stało w pierwszym secie, nie graliśmy, a czekaliśmy, nie byliśmy agresywni. Mam nadzieję, że to ostatni raz. Na szczęście wygraliśmy ten mecz. Dobra zmiana Kubiaka, ale jesteśmy drużyną, wszyscy z czternastki są gotowi do gry. Nie wiem czemu, ale drugi mecz w tej hali źle serwujemy – nawet techniczna zagrywka nie jest zbyt trudna dla przeciwnika. To jest teraz największy problem.

W tabeli grupy E prowadzi Francja z 13 punktami. Polacy są drudzy i mają o jedno "oczko" mniej. W sobotę czeka ich starcie z trzecim w tabeli Iranem, które może mieć kluczowe znaczenie dla losów rywalizacji.