Gruzini upokorzyli Polaków na otwarcie Eurobasketu

W pierwszym meczu Eurobasketu 2013 reprezentacja Polski koszykarzy uległa Gruzji 67:84. Biało-Czerwoni fatalnie zainaugurowali turniej i skomplikowali sobie drogę do wyjścia z grupy.

Polska - Gruzja 3

Polacy uchodzili za faworyta meczu z Gruzją. Kilka tygodni przed turniejem w Słowenii pokonali ten sam zespół różnicą dwunastu punktów podczas turnieju towarzyskiego w Trydencie. W związku z tym, za niespodziankę należało uznać początek konfrontacji w Celje, zdecydowanie zdominowany przez Gruzinów. Przewaga tej ekipy zaczęła rosnąć mniej więcej w szóstej minucie pierwszej kwarty i po 10. minutach walki wynosiła 6 punktów.

Drugą odsłonę także lepiej zaczęli przeciwnicy drużyny Dirka Bauermanna. Biało-Czerwoni ciągle musieli gonić wyniki, a w 15. minucie przegrywali już 20:29. W grze naszego zespołu było sporo niedokładności i strat. Finałowe 5 minut pierwszej połowy to prawdziwy popis gry przeciwników, którzy bezlitośnie wypunktowali Polaków i zeszli do szatni z prowadzeniem 39:22. Kluczem do tak wielkiej różnicy były punkty zdobyte z kontrataku. Po przechwytach Gruzja zdobyła 14 pkt, Polska zaledwie 2. Serwis 3sekundy.com tak podsumował postawę polskiej reprezentacji w tym okresie:

0/5 z wolnych, 0/5 z dystansu i podobne zero w rubryce „pomysł na grę w ataku”

Najskuteczniejszym koszykarzem pierwszej połowy był Wiktor Sanikidze, autor 11. punktów. Na tablicach brylował natomiast Giorgi Szermadini (6 zbiórek). Wśród naszych reprezentantów 8 „oczek” zapisał na swe konto Michał Ignerski.

W drugiej odsłonie cudu nie było, a różnica między oboma drużynami jeszcze wzrosła – do ponad 20 pkt. Biało-Czerwoni wydawali się być zdruzgotani przebiegiem meczu u ostatecznie przegrali 67:84.

Wśród najlepszych strzelców spotkania znaleźli się Sanikidze (23 pkt) oraz Markoiszwili (18 pkt). Wśród Polaków najskuteczniejszy był Marcin Gortat (12 pkt). W czwartek Polska zmierzy się z drużyną Czech.

***

Tabele i wyniki ME koszykarzy 2013 >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!