Gwizdoń wygrała sprint w Soczi!

Magdalena Gwizdoń wygrała sprint na 7,5 km podczas zawodów Pucharu Świata w Soczi. To drugi triumf w karierze polskiej biathlonistki.

Gwizdoń doskonale połączyła szybki bieg z celnym strzelaniem. Już na pierwszym okrążeniu zanotowała najlepszy czas, a dzięki strąceniu pięciu krążków objęła prowadzenie o około dziewięć sekund przed Veroniką Vitkową, Moniką Hojnisz i Torą Berger.

Drugie strzelanie także było bezbłędne w wykonaniu Magdy. Wyjeżdżając na ostatnią rundę miała ona 20 sekund przewagi nad Francuzką Dorin Habert (10/10) oraz 28 sekund nad Darią Domraczewą i Anastazją Kuzminą ze Słowacji. Te dwie ostatnie zawodniczki biegały po jednej karnej rundzie. Z walki o podium wypadła na tym etapie Monika Hojnisz, która dołożyła sobie karną rundę i wypadła poza pierwszą dzeisiątkę. Ostatecznie była dwunasta.

Na finałowej pętli Gwizdoń utrzymała przewagę 10 sekund nad Kuzminą i wyprzedziła o 13,5 sekundy liderkę Pucharu Świata Torę Berger.

Krystyna Pałka zaliczyła jedną karną rundę i zajęła odległe 38. miejsce. Mimo czterech błędów na strzelnicy, zaledwie 10 miejsc za Pałką sprint ukończyła Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!