Jesteś tutaj
Główna > Halowe MŚ w lekkoatletyce Birmingham 2018

Prezentujemy terminarz, medalistów, klasyfikację medalową oraz kadrę Polski na halowe Mistrzostaw Świata w lekkoatletyce, które odbędą się w dniach od 1 marca do 4 marca 2018 w Birmingham.

Terminarz

Data:Godzina:Płeć:Konkurencja:Runda:
01/03/201819:00Oficjalne otwarcie
01/03/201819:45MSkok wzwyżFinał
01/03/201819:45KSkok wzwyżFinał
01/03/201821:15K3000 mFinał
02/03/201811:00M60 m siedmiobój
02/03/201811:18Kpięciobój - 60m bieg przez płotki
02/03/201811:35K60 mRunda 1
02/03/201811:40MSiedmiobój - skok w dal
02/03/201812:20M400 mRunda 1
02/03/201812:55KPięciobój - skok wzwyż
02/03/201813:00MSiedmiobój - pchnięcie kulą
02/03/201813:10K400mRunda 1
02/03/201813:50M3000 mRunda 1
02/03/201814:15KPięciobój- pchnięcie kulą
02/03/201819:00KPięciobój- skok w dal
02/03/201819:05K60 m - bieg przez płotkiRunda 1
02/03/201819:50K60 m Półfinał
02/03/201820:13M800 m Runda 1
02/03/201820:35MSkok w dalFinał
02/03/201820:45MSiedmiobój - skok wzwyż
02/03/201820:48K1500 m Runda 1
02/03/201821:10KPchnięcie kuląFinał
02/03/201821:17KPięciobój - bieg na 800mFinal
02/03/201821:32K400 mPółfinał
02/03/201822:06M400 mPółfinał
02/03/201822:38K60 m Finał
03/03/201811:00MSiedmiobój- 60 m bieg przez płotki
03/03/201811:15M60 m Runda 1
03/03/201812:00KTrójskokFinał
03/03/201812:05MSiedmiobój - skok o tyczce
03/03/201812:15M1500 m Runda 1
03/03/201812:45MPchnięcie kuląFinał
03/03/201812:50K800 mRunda 1
03/03/201813:31MSztafeta 4x400 mRunda 1
03/03/201814:05KSztafeta 4x400 mRunda 1
03/03/201819:00KSkok o tyczceFinał
03/03/201819:05K60 m bieg przez płotkiPółfinał
03/03/201819:30M60 m bieg przez płotkiRunda 1
03/03/201820:08MTrójskokFinał
03/03/201820:11M60 mPółfinał
03/03/201820:35M800 mFinał
03/03/201820:50MSiedmiobój - bieg na 1000 mFinał
03/03/201821:05K400 mFinał
03/03/201821:20M400 mFinał
03/03/201821:39K1500 mFinał
03/03/201821:55KBieg przez płotki - 60mFinał
03/03/201822:09M60 mFinał
04/03/201816:00MSkok o tyczceFinał
04/03/201816:05MBieg przez płotki - 60mPółfinał
04/03/201816:27KSkok w dalFinał
04/03/201816:35M3000 mFinał
04/03/201816:58K800 mFinał
04/03/201817:12M1500 mFinał
04/03/201817:30KSztafeta 4x400 mFinał
04/03/201818:00MBieg przez płotki - 60mFinał
04/03/201818:25MSztafeta 4x400 mFinał
Birmingham 2018

Medaliści K

SKOK WZWYŻ:

  1. Lasitskene (ANA)
  2. Cunningham (USA)
  3. Trost (ITA)

3000 M:

  1. Dibaba (ETH)
  2. Hassan (NED)
  3. Muir (GBR)

PIĘCIOBÓJ:

  1. Johnson-Thopmpson (GBR)
  2. Dadić (AUT)
  3. Rodriguez (CUB)

PCHNIĘCIE KULĄ:

  1. Marton (HUN)
  2. Thomas-Dodd (JAM)
  3. Gong (CHN)

    5. GUBA

60 M:

  1. Ahoure (CIV)
  2. Ta Lou (CIV)
  3. Kambundji (SUI)

TRÓJSKOK:

  1. Rojas (VEN)
  2. Williams (JAM)
  3. Peleteiro (ESP)

400 M:

  1. Okolo (USA)
  2. Kimbley (USA)
  3. Doyle (GBR)
  4. ŚWIĘTY-ERSETIC

1500 M:

  1. Dibaba (ETH)
  2. Muir (GBR)
  3. Hassan (NED)

SKOK O TYCZCE:

  1. Morris (USA)
  2. Sidorowa (ANA)
  3. Stefanidi (GRE)

60 M:

  1. Harrison (USA)
  2. Manning (USA)
  3. Visser (NED)

800 M:

  1. Niyosaba (BDI)
  2. Wilson (USA)
  3. Oskan-Clarke (GBR)

4×400 M:

  1. USA
  2. Jamajka POLSKA
  3. Wielka Brytania

SKOK W DAL:

  1. Spanović (SRB)
  2. Reese (USA)
  3. Moguerana (GER)

Medaliści M

SKOK WZWYŻ:

  1. Łysenko (ANA)
  2. Barshim (QAT)
  3. Przybyłko (GER)

    5. BEDNAREK

SKOK W DAL:

1, Echevarria (CUB)
2. Manyonga (RSA)
3. Dendy (USA)

PCHNIĘCIE KULĄ:

1, Walsh (NZL)
2. Storl (GER)
3. Stanek (CZE)

8. BUKOWIECKI
10. HARATYK

800 m:

  1. KSZCZOT
  2. Windle (USA)
  3. Ordonez (ESP)

SIEDMIOBÓJ:

  1. Mayer (FRA)
  2. Warner (CAN)
  3. Uibo (EST)

400 M:

  1. Maslak (CZE)
  2. Cherry (USA)
  3. Lendore (TTO)

60 M:

  1. Coleman (USA)
  2. Su (CHN)
  3. Baker (USA)

1500 M:

  1. Tefera (ETH)
  2. LEWANDOWSKI
  3. Iguider (MAR)

3000 M;

  1. Kejelcha (ETH)
  2. Barega (ETH)
  3. Birgen (KEN)

SKOK O TYCZCE:

  1. Lavillenie (FRA)
  2. Kendricks (USA)
  3. LISEK

60 M PPŁ:

  1. Pozzi (GBR)
  2. Eaton (USA)
  3. Manga (FRA)

4×400:

  1. POLSKA 3:01,77 WR
  2. USA
  3. Belgia

Klasyfikacja Medalowa

Tabela nie uwzględnia medali zdobytych przez sportowców z Rosji startujących pod flagą IAAF. Zdobyte przez nich krązki to: 2 zł - 1 sr - 0 br
 FlagaKrajZłoteSrebrneBrązoweSUMA
1.USA610218
2.Etiopia4105
3.POLSKA2215
4.Wielka Brytania2136
5.Francja2013
6.Wybrzeże Kości Słoniowej1102
7.Kuba1012
8.Czechy1012
9.Węgry1001
10.Wenezuela1001
11.Nowa Zelandia1001
12.Burundi1001
13.Serbia1001
14.Jamajka0202
15.Holandia0123
16.Niemcy0123
17.Chiny0112
18.Katar0101
19.RPA0101
20.Austria0101
21.Kanada0101
22.Brazylia0101
23.Hiszpania0022
24.Włochy0011
25.Estonia0011
26.Trynidad i Tobago0011
27.Grecja0011
28.Maroko0011
29.Kenia0011
30.Ukraina0011
31.Belgia0011
32.Portugalia0011

Kadra PL

KOBIETY
Imię i nazwisko Konkurencja Klub
Ewa Swoboda bieg na 60 m AZS AWF Katowice
Anna Kiełbasińska bieg na 60 m SKLA Sopot
Justyna Święty-Ersetic bieg na 400 m AZS AWF Katowice
Patrycja Wyciszkiewicz bieg na 400 m; sztafeta 4×400 m OŚ AZS Poznań
Angelika Cichocka bieg na 800m; bieg na 1500 m SKLA Sopot
Paulina Guba pchnięcie kulą AZS UMCS Lublin
Aleksandra Gawarska sztafeta 4×400 m KS AZS AWF Kraków
Małgorzata Hołub sztafeta 4×400 m KL Bałtyk Koszalin
Natalia Kaczmarek sztafeta 4×400 m KS AZS AWF Wrocław
Joanna Linkiewicz sztafeta 4×400 m KS AZS AWF Wrocław
MĘŻCZYŹNI
Imię i nazwisko Konkurencja Klub
Remigiusz Olszewski bieg na 60 m; bieg na 400 m CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
Jakub Krzewina sztafeta 4×400 m; bieg na 400 m WSK Śląsk Wrocław
Rafał Omelko sztafeta 4×400 m; KS AZS AWF Wrocław
Adam Kszczot bieg na 800 m RKS Łódź
Marcin Lewandowski bieg na 1500 m CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
Damian Czykier bieg na 60 m przez płotki KS Podlasie Białystok
Sylwester Bednarek skok wzwyż RKS Łódź
Piotr Lisek skok o tyczce OSOT Szczecin
Paweł Wojciechowski skok o tyczce CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
Konrad Bukowiecki pchnięcie kulą KS AZS UWM Olsztyn
Michał Haratyk pchnięcie kulą KS Sprint Bielsko-Biała
Patryk Adamczyk sztafeta 4×400 m RLT ZTE Radom
Kajetan Duszyński sztafeta 4×400 m AZS Łódź
Łukasz Krawczuk sztafeta 4×400 m WKS Śląsk Wrocław
Karol Zalewski sztafeta 4×400 m KS AZS UWM Olsztyn

SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Top