Hazard kopnął piłkarza, nie chłopca od piłek

Nie milkną echa wczorajszego skandalu podczas meczu Swansea – Chelsea. Eden Hazard wyleciał z boiska po kopnięciu… chłopca od podawania piłek. Przynajmniej takie nagłówki czytamy wszędzie, gdzie tylko rzucimy okiem. 

Na początek filmik:

Przyznam – Belg wybrał najgorsze z możliwych rozwiązań. Mógł zwrócić uwagę sędziemu, mógł poczekać aż młody się podniesie z piłką i mu ją odda. Wszystko tylko nie to. Zastanawia mnie jednak reakcja „chłopca”. Gość zwija się jakby przed chwilą spotkał w ringu Memeda Chalidowa, a tymczasem, prawdopodobnie, but Hazarda nawet go nie dotknął. Zresztą – przez tak grubą kurtkę… Bądźmy poważni.

Nie rozumiem też czegoś innego, a raczej rozumiem, ale mi się to nie podoba. Wszyscy piszą, że Hazard kopnął chłopca, co jasno sugeruje, że zamachnął się na niewinne dziecko. Takie nagłówki się klikają – to jasne. Tylko spójrzcie na tego „chłopca” – na oko widać, że ma ponad 15 lat. Ba, ma ich więcej, bo 17. To Charlie Morgan, syn jednego z dyrektorów Swansea – Martina Morgana. Gość zwija się jak profesjonalny piłkarz i pewnie piłkarzem kiedyś zostanie. Nie jest przecież tajemnicą, że piłki na meczach podają członkowie drużyn młodzieżowych. Jeżeli za kilka lat zobaczymy go na boiskach Premier League, to już w jednym będzie się mógł równać z kilkoma tamtejszymi gwiazdami – Suarezem, Balem itd.

Mówią wam, kiedyś zostanie na nim podyktowany niejeden rzut karny/wolny. Trochę to smutne, bo jeżeli takie młodziaki się tak zachowują, nawet nie uczestnicząc w meczu, to piłka nożna zmierza w złym kierunku. Cytując klasyka, do chłopa należało podejść i powiedzieć mu „jesteś frajerem”, a nie przytulać go, jak to zrobili inni gracze Chelsea.

A co do Hazarda, wypowie się kolejny klasyk T-Mobile Ekstraklasy, Maćku oddajemy ci głos:

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/