Historyczna szansa przed Vive Targi Kielce

Uros Zorman i Denis Buntić, Vive Targi Kielce

Przed szansą na historyczny sukces staną piłkarze ręczni z Kielc. Vive Targi Kielce zagra dziś rewanżowy mecz ze słoweńską drużyną Cimos Koper. Stawką będzie awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Mecz rozpocznie się o 18:00, pokaże go stacja Polsat Sport. Zapraszamy na zapowiedź spotkania.

W pierwszym spotkaniu, w ubiegłą niedzielę Vive wygrało u siebie 28:27. Trzeba przyznać, że Soweńscy rywale wysoko postawili poprzeczkę kielczanom. Chyba niewielu spodziewało się tak zaciętego boju w Kielcach. Teraz jednobramkową zaliczkę trzeba będzie obronić na trudnym terenie. W opinii ekspertów, tak nikła przewaga po pierwszym meczu to zasługa nierównej gry drużyny Vive. To zdanie podziela Bogdan Wenta.

– Zgodziłbym się z komentarzem w telewizji, że zrobiliśmy Słoweńcom dużo prezentów, popełnialiśmy proste błędy, które nie były nawet wynikiem dobrej gry przeciwnika. Były dobre momenty. Mogliśmy do przerwy dowieźć 3-4 bramki i mieć spokojniejszy początek drugiej połowy. – uważa trener kielczan.

Cimos Koper swoje mecze rozgrywa w hali mogącej pomieścić 3 tysiące widzów. Wśród tej grupy będzie 140 fanów z Kielc. Drużyna Bogdana Wenty do Słowenii wyruszyła już w czwartek. Początek meczu w sobotę o 18:00.