Historyczny sukces polskich siatkarzy!!!

Polscy siatkarze pokonali w Sofii USA 3:0 i po raz pierwszy w historii zwyciężyli w Lidze Światowej.

Finałowy mecz w Sofii praktycznie od początku należał do biało-czerwonych. Podopieczni Andrei Anastasiego dyktowali warunki we wszystkich trzech setach, właściwie na moment nie oddając inicjatywy Amerykanom. Najbardziej wyrównana była druga partia, w której rywale grali z Polakami jak równy z równym, osiągnęli nawet minimalną przewagę, lecz w końcówce nie zdołali jej obronić i przegrali 24:26. Trzeci set to już koncert naszej reprezentacji, która systematycznie zwiększała przewagę i prowadziła już nawet 19:12. Ostatecznie, po zepsutej zagrywce Claytona Stanleya wygraliśmy tego seta 25:21 i cały mecz 3:0.

USA – Polska 0:3 (17:25, 24:26 21:25)