Hiszpania 2014: Wysokie wygrane Hiszpanii i USA, niebywały „wyczyn” Finlandii

W wieczornych meczach mistrzostw świata koszykarzy USA i Hiszpania pewnie wygrały swoje mecze z Finlandią i Iranem. Osobliwym wyczynem mogą pochwalić się Finowie, którzy w drugiej kwarcie meczu z Amerykanami zdobyli całe… 2 pkt.

114:55 to wynik pierwszego meczu drużyny USA na koszykarskich mistrzostw świata. Finlandia po pierwszej kwarcie przegrywała 16:31, ale prawdziwa katastrofa przydażyła się w drugiej odsłonie, którą Amerykanie wygrali 29:2. Po takim nokaucie nie da się podnieść. Kolejne dwie kwarty USA wygrało dziewięcioma i ośmioma "oczkami" i zapisało na koncie pewne zwycięstwo z ogromną przewagą.

Starcie Iran – Hiszpania było nieco bardziej wyrównane, ale też ani przez moment nie było wątpliwości kto wygra. Hiszpanie z kwarty na kwartę zwiększali prowadzenie i ostatecznie triumfowali 90:60.

D Litwa – Angola 20:00

Szlagierem grupy A będzie mecz Serbia – Francja. Trójkolorowi po porażce z Brazylią muszą poszukać wygranej, ale nie będzie o nią łatwo. W grupie B mecz faworytów – Argentyna vs. Chorwacja już o 13:30 czasu polskiego. Wgrupie C także spotkają się dwie najwyżej notowane drużyny – Turcja i USA, choć oczywiśce faworyt jest tylko jeden. Ciekawie powinno być za to w meczu Finlandia – Ukraina, a i mecz Domininkana – Nowa Zelandia może być wyrównany. W grupie D szlagierów nie będzie, ale o 17:30 ciekawe starcie Słowenii z Meksykiem, Litwini zagrają wieczorem z Andorą.