Hiszpanie ogłoszą kadrę po finale Ligi Mistrzów

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vincente Del Bosque zamierza wstrzymać sie z ogłoszeniem 23-osobowej kadry na MŚ do finału Ligi Mistrzów. Skład obrońców trofeum poznamy dzień po meczu w Lizbonie (24 maja), w którym mogą zagrać dwie hiszpańskie drużyny.

Według dziennika "AS" Del Bosque przyglada się grupie około 50 zawodników, do 13 maja będzie musiał ją zmniejszyć do 30 nazwisk. Wówczas mija bowiem termin przesłania do FIFA tzw. szerokich składów. Zostaną one upublicznione trzy dni potem. 

Przygotowania mistrzów świata do obrony pucharu rozpoczną się 26 maja w Madrycie, ale zawodnicy, którzy wezmą udział w finale LM będą mieli kilka dodatkowych dni odpoczynku. 30 maja w Sewilli drużyna zagra towarzysko z Boliwią, po czym uda się na kontynent Amerykański. 7 czerwca w Waszyngtonie ostatni sparing – starcie z Salwadorem. 

Podczas pobytu w Brazylii Hiszpanie zamieszkają w Kurytybie, gdzie zameldują się 8 czerwca. Swój pierwszy mecz rozegrają 13 czerwca z Holandią. Będzie to rewanż za finał poprzedniego Mundialu. Pozostałymi przeciwnikami grupowymi będą Chile i Australia.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz