Hiszpanie ograli Algierię na inaugurację mundialu

W pierwszym meczu Mistrzostw Świata w piłce ręcznej Hiszpanie zgodnie z planem pokonali Algierię 27:14. Gospodarze turnieju finałowego prowadzili praktycznie od początku meczu, nawet na moment nie czując zagrożenia ze strony ekipy z Afryki.

Algierczycy byli na prowadzeniu tylko raz – w 45. sekundzie, gdy bramkę na 0:1 zdobył Rahim. Wynik do przerwy to już 14:5 dla gospodarzy. Publiczność w madryckiej hali Caja Magica oglądała skuteczną grę swoich pupili – Hiszpanie zdobyli 14 goli rzucając na bramkę 20 razy. Najlepszym strzelcem na tym etapie pojedynku był Victor Tomas, autor sześciu trafień.

Na początku drugiej części spotkania trener drużyny algierskiej z chęcią rzuciłby pewnie biały ręcznik. Jego zawodnicy wyszli z szatni zupełnie bez woli walki i kompletnie oddali inicjatywę Hiszpanom. Ci wykorzystali okazję i w ośmiu minut zdobyli siedem bramek tracąc zaledwie jedną.

Końcówka była już nieco bardziej wyrównana – głównie za sprawą zmian w zespole hiszpańskim. Wynik końcowy to 27:14.

Najwięcej goli (8) zdobył Victor Tomas, wśród Algierczyków najskuteczniejszym okazał się Mohamed Aski Mokrani (4 trafienia)

Reszta spotkań pierwszej kolejki fazy grupowej odbędą się w sobotę. Grający w grupie C Polacy zmierzą się w Saragossie z Białorusią (20:15).

***

Wszystko o MŚ w piłce ręcznej >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!