Hiszpanie ponownie lepsi od Polaków

Polska reprezentacja piłkarzy ręcznych przegrała w Płocku z mistrzami świata Hiszpanami 21:24. To druga w przeciągu tygodnia towarzyska porażka biało-czerwonych z tym rywalem. Ekipa Michaela Bieglera szykuje się do decydującego o awansie do MŚ w Katarze starcia z Niemcami, które odbędzie się w sobotę w Magdeburgu.

Do przerwy w starciu Polaków z Hiszpanami było 12:12, ale tuż po wznowieniu gry mistrzowie globu zbudowali kilkubramkową przewagę, która pozwoliła im na odniesienie wygranej. Na osiem minut przed końcem Polacy przegrywali 17:21, ale potem zdołali rzucić trzy bramki zrzędu i końcówka zrobiła się szalenie emocjonująca. Niestety w niej więcej skuteczności pokazali goście.