Hochfilzen: Selina Gasparin najlepsza w sprincie, Nowakowska dziewiąta

Szwajcarka Selina Gasparin wygrała w Hochfilzen sprint biathlonistek na 7,5 km. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak była dziewiąta.

Jako jedna z pierwszych startowała Krystyna Pałka – z numerem ósmym. Oba strzelania Polki były bezbłędne i można było liczyć na dobre miejsce, zwłaszcza, że przy padającym śniegu bardzo niewiele zawodniczek miała stuprocentową skuteczność w dwóch strzelaniach. Niestety nasza zawodniczka wolniej biegła, przez co osiągnęła gorszy czas od niektórych szybszych biegaczek, które miały po jednej lub dwie karne rundy.

Przez długi czas Pałka była na mecie trzecia, ustępując bezbłędnej Rosjance Starykh oraz Ukraince Dzhymie (1 pudło). Z czasem pozycja reprezentantki Polki pogorszyła się po finiszu Norweżki Solemdal (1 karna runda) i Szwajcarki Seliny Gasparin, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu objęła minimalne prowadzenie przed Starykh. Ostatecznie Pałka uplasowała się na 11. miejscu.

Świetnie jechała Czeszka Vitkova. Dwie bezbłędne próby na strzelnicy pozwoliły jej prowadzić przed rozpoczęciem ostatniego okrążenia z 7 sekundami przewagi. Zadatek ten roztrwoniła jednak na finiszowych kilometrach i przegrała z Gasparin o nieco ponad sekundę.

Doskonale biegowo wypadła Weronika Nowakowska-Ziemnak, która mimo dwóch pomyłek, przed wyjazdem na ostatnią rundę zaledwie 10 sekund traciła do bezbłędnej Pałki i mogła po cichu liczyć na miejsce w dziesiątce. Na mecie Weronika osiągnęła 9 sekund przewagi nad Krystyną.

Dwie karne rundy miała również Tora Berger, ale dzięki fenomenalnemu finiszowi zdołała na ostatnich 2,5 km odrobić prawie 30 sekund straty i uległa Gasparin zaledwie o 6,4 sekundy i zajęła 4. miejsce.

Słabiej wypadły pozostałe Polki – Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń i Paulina Hojnisz miały po 3 pudła. Dało im to miejsca poza czołową”40″.