Hochfilzen: Polki daleko w sztafecie, triumf Ukrainek

Polska sztafeta w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz zajęła 10. miejsce w sztafecie biathlonowej rozegranej w Hochfilzen. Zwyciężyły Ukrainki.

Polki od początku miały pewne problemy. Na pierwszej pętli dobrze strzelała Krystyna Pałka, ale jej bieg pozostawiał wiele do życzenia. Mimo zaledwie jednego dobierania nasza zawodniczka zmieniła jako 13. ze stratą 54 sekund do prowadzącej Białorusi.

Najlepiej w polskim zespole pokazała się Magdalena Gwizdoń. Podczas jej występu Polska zbliżyła się do czołówki, balansując między piątym i szóstym miejscem. Gwizdoń również dobierała jeden nabój, ale była w stanie odrobić kilka sekund. Ostatecznie na trzecią zmianę wysłała Weronikę Nowakowską-Ziemniak ze stratą 49 sekund do Niemiec, Ukrainy i Rosji, które to niemal równo wjechały na metę drugiego okrążenia.

Prawdziwe biało-czerwone nieszczęście dokonało się podczas występu Nowakowskiej. Najlepsza z Polek (we wczorajszym sprincie) fatalnie strzelała, zafundowała sobie kilka doładowań i jedną karną rundę, przez co ukończyła swój odcinek na 12. lokacie. Strata do liderującej Ukrainy wynosiła już ponad 2 minuty. Druga w tym momencie (+ 19 s) była Rosja, a do walki  trzecie miejsce szykowały się Francuzki i Niemki.

Na finałowej zmianie zawiodła Rosjanka Zajcewa, która przez karną rundę przegrała miejsce na podium. Ukrainki pewnie dowiozły wygraną do mety, a za ich plecami dojechały Niemki i Rosjanki. Monika Hojnisz (po jednym doładowaniu na każdym ze strzelań) wprowadziła Polskę do dziesiątki.