Hofer: Na ten moment Kuusamo wypada z kalendarza

Walter Hofer

Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich nie szczędził gorzkich słów pod adresem organizatorów konkursów w Kuusamo. – Wyjaśniłem im, że konieczny jest szereg poprawek. Przede wszystkim potrzebne są lepsze osłony od wiatru. Remontu wymaga także zaplecze dla skoczków. Na chwilę obecną Kuusamo wypada z kalendarza – przyznał Austriak.

Szalejący wiatr od lat jest zmorą zawodów w Finlandii, nie jest jednak jedynym problemem. Norweg Anders Fannemel przyznał, że z zimna nie czuł nóg oddając skok w niedzielę. Niedługo potem zawody zostały odwołane.

Na szczycie skoczni szalał wiatr z prędkością dziesięciu metrów na sekundę. W takich warunkach po chwili jest się zmarzniętym na kość – powiedział Fannemel.

Mróz jest dla skoczków nie mniejszym zagrożeniem niż porywisty wiatr, a na skoczni Rukatunturi zawodnicy nie mają gdzie się ogrzać.

Nie ma ani jednego ciepłego pomieszczenia. Po dwóch minutach skoczkowie trzęsą się z zimna – podkreślił Hofer.

Wcześniej Austriak zapowiedział, że FIS odbierze prawo organizacji Pucharów Świata Kuusamo lub Lillehammer. Finowie swój test oblali. Norwegowie z kolei muszą znacząco poprawić frekwencję na trybunach. Czy im się uda przekonamy się w dniach 6-8 grudnia.

Oslo, Grzegorz Białecki

Więcej o sporcie w Norwegii przeczytasz na Norweskikiosk.blog.pl

źródło: vg.no


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/