Hokeiści rozgrzali się przed MŚ dywizji 1B – dwa razy wygrali z Białorusią

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przygotowuje się do turnieju Mistrzostw Świata dywizji 1B. W weekend w Tychach rozegrali ostatnie sprawdziany – z Białorusią i oba wygrali.

W piątek ekipa Igora Zacharkina triumfowała 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Bramki zdobyli Adam Dronia, Adam Bagiński, a dla rywali trafił Wiktor Andruszczanka.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

POLSKA: Przemysław Odrobny (Tomasz Witkowski) – Mateusz Rompkowski, Paweł Dronia; Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński – Patryk Wajda, Michał Kotlorz; Leszek Laszkiewicz, Jakub Witecki, Mikołaj Łopuski – Bartosz Dąbkowski, Bartłomiej Pociecha; Aron Chmielewski, Dariusz Gruszka, Sebastian Kowalówka – Jakub Wanacki, Adrian Kowalówka; Krystian Dziubiński, Adam Bagiński, Marek Strzyżowski.
BIAŁORUŚ: Igor Brikun (od 28:59 Maksim Samankow) – Jaroslau Maslenikow, Jauhenij Lisowec; Wiaczesław Lisiczkin, Wiktor Andruszczanka, Pawieł Bajarczuk – Michaił Choromando, Siarhiej Kolasow; Siarhiej Maliuka, Aliaksandr Maliuka, Jahor Sciapanow – Aliaksiej Badun, Artur Kourach; Siarhiej Boholeisza, Witalij Afonin, Iwan Miadzel oraz Oleg Filippow, Timofej Filin, Mikita Pstyga, Wladzimir Michajłow.

Sobotnie starcie było bardziej wyrównane i do wyłonienia triufatorów potrzeba było rzutów karnych. Nasi reprezentanci przećwiczyli ten element hokejowego rzemiosła i także odnieśli zwycięstwo. Tym razem na prowadzenie wyszli goście – w 19. minucie trafił Stsiapanow, w 34. minucie wyrównał zaś Michał Kotlorz. W serii karnych decydujący cios zadał Leszek Laszkiewicz.

Składy:

POLSKA: Kamil Kosowski (Tomasz Witkowski – n/g) – Mateusz Rompkowski, Paweł Dronia; Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński – Patryk Wajda, Michał Kotlorz; Leszek Laszkiewicz, Jakub Witecki, Mikołaj Łopuski – Bartosz Dąbkowski, Bartłomiej Pociecha; Aron Chmielewski, Dariusz Gruszka, Sebastian Kowalówka – Jakub Wanacki, Adrian Kowalówka; Krystian Dziubiński, Adam Bagiński, Marek Strzyżowski. Trener: Igor Zacharkin.

BIAŁORUŚ: Igor Brikun (Maksim Samankow od 29:31) – Jaroslau Maslenikow, Jauhenij Lisowec; Wiaczesław Lisiczkin, Wiktor Andruszczanka, Pawieł Bajarczuk – Michaił Choromando, Siarhiej Kolasow; Siarhiej Maliuka, Aliaksandr Maliuka, Jahor Sciapanow – Aliaksiej Badun, Artur Kourach; Siarhiej Boholeisza, Witalij Afonin, Iwan Miadzel oraz Oleg Filippow, Timofej Filin, Mikita Pstyga, Wladzimir Michajłow.

Już za tydzień – 20 kwietnia biało-czerwonych czeka pierwszy mecz na MŚ dywyzji IB w Wilnie – starcie z Rumunią. Oprócz tego zespołu rywalami Polaków będą gospodarze – Litwini, Holendrzy, Chorwaci oraz Brytyjczycy. Awans do grupy A dywizji I uzyska tylko triumfator turnieju.

Białorusini szykują się zaś do majowego turnieju o mistrzostwo świata elity, którego będą gospodarzami.