Hokej dla twardzieli

Początki hokeja sięgają XV wieku, dyscyplina ta prawdopodobnie została zapoczątkowana w Anglii lub Francji. Użycie słowa hokej na lodzie datuje się dopiero na 1795 roku, jednak etymologia tego słowa nie jest nam dokładnie znana. Możliwe jest ze pochodzi od francuskiego słowa „hoquet” co oznacza pasterski lub zgięty kij. Jak wiemy na zakładach hokejowych można się najbardziej wzbogacić, ponieważ kursy zawsze są wysokie.

Kolebką hokeja jest Kanada. Pierwszy mecz hokejowy odbył się w Montrealu a spotkanie rozgrano pomiędzy dwoma drużynami składającymi się z 10 zawodników. Grano drewnianym krążkiem używając przy tym łyżew oraz kijów. Mecz trwał 60 minut. Od tego momentu hokej znacząco się zmienił. Został wymyślony szereg nowych zasad, a zawodnicy muszą grać w pełnym wyposażeniu. Dodatkowe emocje wśród kibiców wprowadzają promocje hokeja na pl.Sportingbet.com. Dzięki nim walka o duże pieniądze toczy się do ostatniej sekundy.

Sportingbet oferuje bardzo ciekawe bonusy dla wszystkich osób zajmujących się zakładami bukmacherskimi. Jest to bonus startowy 200 złotych, który może otrzymać każdy.  Wystarczy się tylko zarejestrować, co trwa maksymalnie 2 minuty, złożyć depozyt w dniu rejestracji a następnie postawić zakład. W tym momencie mamy prawa do uzyskania bonusu 100% naszej wpłaconej sumy maksymalnie do 200 złotych.

Najpopularniejsza ligą na świecie jest amerykańska NHL, która zrzesza 30 drużyn hokejowych z USA i Kanady. Zespoły należące do NHL co roku walczą o Puchar Stanleya. W lidze tej najwyższy poziom na świecie, co odzwierciedla się w zarobkach zawodników. Początkiem tej ligi był rok 1917, kiedy została założona w Montrealu w Kanadzie. Obecnie większość klubów pochodzi z USA, lecz większość zawodników jest Kanadyjczykami. NHL składa się z dwóch konferencji oraz czterech dywizji.

Następnym bonusem oferowanym przez SportingBet jest konkurs dla fanów hokeja na lodzie. Wygrane są naprawdę spore. Zależą jednak one  od tego co zrobimy. Dla graczy, którzy wytypują dokładnie rozstrzygnięcia w turnieju czeka nowa skoda superb lub 160 000  złotych, zaś dla osób, które wytypują medalistów wygrana wynosi 40 000 złotych.

W sezonie zasadniczym rozgrywek każdy zespół rozgrywa aż 82 mecze. Wśród nich 24 to mecze z zespołami z własnej dywizji, 40 z drużynami spoza swojej dywizji, ale tej samej konferencji oraz 18 spoza konferencji. Kroki takie miały na celu urozmaicenie tych rozgrywek. Do fazy playoff awansuje 8 najlepszych zespołów z każdej konferencji. Następnie rozgrywane są ćwierćfinały, w których zmagania odbywają się w ośmiu parach, które ustala się na podstawie miejsca zajętego przez zespół w danej konferencji.

hokej 2

Śledzenie hokeja może przynieść nam wielkie profity, wielkim utrudnieniem dla osób żyjących w Polsce jest oglądanie meczów hokejowych odbywających się za oceanem. Niestety nie każdy ma możliwość oglądania ich o na przykład 3 w nocy czasu polskiego. Jednak przy odrobinie szczęścia, oraz wykazania się umiejętnością przewidywania, stawiając nie wielką sumę na mecz, dzięki wielkiemu kursowi może się ona całkiem nieźle pomnożyć.

Najwyższa liga hokejową w Polsce jest Ekstraliga w hokeju na lodzie. Triumfator ligi zostaje mistrzem polski, zaś najsłabsza drużyna zostaje degradowana do I ligi. Rozgrywki o Mistrzostwo Polski pierwotnie były kontrolowane przez PZHL. W polskim hokeju w niedługim czasie wystąpiło wiele zmian, ponieważ później za mistrzostwa odpowiedzialna była Polska Liga Hokejowa, nazywana ekstraklasą. Od sezony 2013/2014 polska ekstraklasa nazywa się Polska Hokej Liga.

Hokej zrzesza kibiców na całym świecie, zaś strona SportingBet umożliwia im obstawianie swoich ulubionych meczów. W ofercie występuje naprawdę wiele ciekawych bonusów, który mogą pomóc w zwiększeniu wygranej każdej osobie. Czasem można postawić parę meczów za symboliczne 2 złote, może akurat się nam uda a dodatkowe pieniądze wpadną na nasze konto.

Pubsport.pl

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!

http://www.pubsport.pl/