Dziś polscy hokeiści graja mecz na szczycie z Chorwacją

O 12:00 w Wilnie odbędzie się mecz na szczycie grupy B dywizji I hokejowych Mistrzostw Świata między Polską i Chorwacją. Spotkanie będzie mieć niebagatelne znaczenie dla końcowego układu w tabeli.

Podopieczni Igora Zacharkina wygrali dotychczasowe trzy mecze i mają dziewięć punktów. Pozwala im to prowadzić w grupie przed dzisiejszymi rywalami, którzy także mają na koncie trzy triumfy, ale Rumunię pokonali dopiero w karnych, przez co mają "tylko" osiem "oczek". Do grupy A awansuje tylko triumfator turnieju.

Ewentualna wygrana da polskim hokeistom awans, pod warunkiem, że beniaminka grupy B pokonają w trzech tercjach. Wówczas dogonić biało-czerwonych nie będą mogli ani Chorwaci, ani Litwini, którzy przegrali z nimi bezpośrednie starcie i przy równej liczbie punktów uplasują się za nimi w tabeli. 

Tragedia nie stanie się też, jeżeli do ogrania ekipy z Bałkanów potrzebna byłaby dogrywka, bądź karne – wówczas do awansu będzie brakować tylko jednego punktu, o który trzeba będzie powalczyć z rozczarowującą na tym turnieju Wielką Brytanią.

Jak widać Polska drużyna ma los we własnych rękach i jest na bardzo dobrej drodze, by awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Początek starcia z Chorwacją o 12:00. Transmisja w TVP Sport.

Tabela i terminarz turnieju >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/