Z Ukrainą o powrót do grupy A

W sobotę o 18:00 w Doniecku rozegrany zostanie ostatni mecz MŚ dywizji IB w hokeju na lodzie. O awans do grupy A Polska zagra z Ukrainą.

W Donieckim turnieju udział bierze sześć ekip – po czterech kolejkach spotkań na czele tabeli są Polacy, którzy zgromadzili komplet punktów. Ukraińcy także wygrali wszystkie mecze, ale z Holandią uporali się dopiero po dogrywce, w związku z czym tracą do Biało-Czerwonych jeden punkt. Trzecia Holandia nie ma już szans na poprawienie swojej pozycji.

Faworytem pojedynku, nawet mimo układu w tabeli są Ukraińcy. Gospodarze zawodów byli przed ich startem niemal murowanymi kandydatami do awansu i nawet stracony punkt z Holandią nie odbiera im tego statusu. Potwierdza do były gracz NHL – Mariusz Czerkawski:

 To oni są faworytem, to oni są gospodarzem, grają przy pełnych trybunach także nie mają wyjścia i muszą z nami wygrać. Będzie wielka walka, wielka wojna do samego końca. – powiedział obecny w Doniecku Czerkawski w rozmowie z TVP Sport.

W 2012 przegraliśmy z Ukraińcami 1:5 w spotkaniu kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Ostatnie spotkania między tymi zespołami układały się różnie, większość wygrywali jednak nasi dzisiejsi rywale.

Początek meczu w Doniecku o 18:00, transmisja w TVP Sport.

***

Wyniki i tabele MŚ w hokeju >>>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/