Czy polski hokej wyjdzie z marazmu? Zapowiedź meczu MŚ Dyw. IB z Litwą

W niedzielę o 14:30 w Doniecku polska reprezentacja hokejowa rozpocznie udział w MŚ Dywizji I grupy B. Turniej „hokejowej trzeciej ligi” zainaugurujemy starciem z Litwą.

W ukraińskim turnieju weźmie udział sześć drużyn. Oprócz Polaków i Litwinów są to gospodarze, Holendrzy, Rumuni i Estończycy. Awans do grupy A wywalczą tylko triumfatorzy imprezy.

Rok temu Biało-Czerwoni byli gospodarzami imprezy o identycznej randze. Mimo wielkich oczekiwań, nie udało się wówczas wywalczyć awansu, a przesądziła o tym porażka z Koreą Południową. Teraz drużyna z Azji powalczy w Budapeszcie o awans do elity. Turniej grupy A również rozpocznie się w niedzielę.

W tym roku drużyna prowadzona przez duet rosyjskich szkoleniowców Zacharkin – Bykow także powinna włączyć się do walki o zwycięstwo. Zdecydowanie najgroźniejszymi przeciwnikami będą Ukraińcy, z którymi spotkamy się w ostatnim dniu turnieju – w sobotę 20 kwietnia o 18:00. Poprzedzające tę potyczkę pojedynki trzeba po prostu wygrać. Pierwszy przeciwnik nie powinien sprawić wielu problemów. Litwini stawiali nam czoła 11 razy i zaledwie trzykrotnie okazali się lepsi. Rok temu w Krynicy Zdroju, również w pierwszej kolejce MŚ Dywyzji IB, Polacy zwyciężyli swoich sąsiadów 9:0.

Przed wyjazdem na Ukrainę reprezentacja Polski rozgrywała mecze sparingowe. Ich wyniki nie napawają optymizmem – przegraliśmy 2:5 z Japonią i 1:2 z Węgrami. Jeden z zawodników – Marcin Kolusz uważa jednak, że te wyniki nie mają większego znaczenia:

Z mojej perspektywy było nieźle. To były bardziej mecze treningowe na przećwiczenie pewnych wariantów gry. Nie ma się co martwić rezultatami.

Kadra Polski na turniej w Doniecku:

BRAMKARZE:
Kamil Kosowski, Przemysław Odrobny

OBROŃCY:

Paweł Dronia, Michał Kotlorz, Mateusz  Rompkowski, Kamil Górny, Rafał Dutka, Jerzy Gabryś, Patryk Wajda, Mateusz  Bryk

NAPASTNICY:

Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński, Krystian Dziubiński, Leszek Laszkiewicz, Adam Bagiński, Jakub Witecki, Sebastian Kowalówka, Marek Strzyżowski, Radosław Galant, Grzegorz Pasiut, Maciej Urbanowicz

Według bukmacherów Polacy są zdecydowanymi faworytami niedzielnej konfrontacji z Litwą. Firma Unibet nie wyobraża sobie innego rozstrzygnięcia jak wygrana Biało-Czerwonych i za postawioną złotówkę możemy zarobić jedynie 7 groszy. Oczywiście pod warunkiem, że ekipa Zacharkina i Bykowa rzeczywiście zwycięży.

Początek meczu Polska – Litwa o 14:30, transmisja w TVP Sport.

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/