Szwecja ograła Czechy w pierwszym meczu turnieju hokeja mężczyzn

Szwecja wygrała z Czechami 4:2 na inaugurację turnieju hokejowego w Soczi. W drugim spotkaniu grupy C Szwajcaria rzutem na taśmę pokonała Łotwę 1:0.

Pierwsza tercja i początkowe minuty drugiej zapowiadały łatwe i przyjemne zwycięstwo mistrzów świata. Szwedzi już po 13 minutach prowadzili 2:0, a w ciągu po kolejnych 11 – 4:0. Bramki zdobywali Karlsson (dwie), Berglund i Zetterberg. Hokeiści „Trzech Koron” bezlitośnie wykorzystywali błędy czeskiej defensywy i zdominowali początek spotkania. Trwało to mniej więcej do 25. minuty meczu, wówczas Czesi doszli do głosu – najpierw do bramki trafił Marek Zidlicky, a w 31. minucie drugiego gola zdobył legendarny Jaromir Jagr. Wynik 4:2 utrzymał się do końca drugiej tercji.

Mimo licznych szans i trzech okresów gry w liczebnej przewadze Czesi w decydującej tercji nie zdołali zdobyć kontaktowego gola i przegrali 2:4.

W drugim spotkaniu grupy C wicemistrzowie globu Szwajcarzy z trudem ograli Łotyszów. Jedyny gol w tym meczu padł 8 sekund przed końcową syreną, a jego autorem był Simon Moser.

***

W czwartek w Soczi cztery kolejne spotkania turnieju hokejowego. Najciekawiej zapowiada się starcie Słowaków z USA.

09:00 Finlandia – Austria
13:30 Rosja – Słowenia
13:30 Słowacja – USA
18:00 Kanada – Norwegia