Ile mamy gwiazdek?

W Szwecji rozpoczęły się wczoraj Mistrzostwa Świata szczypiornistów. W chwili pisania tego tekstu Korea Południowa prowadzi czterema bramkami z Argentyną, do pierwszego meczu Polaków pozostaje mniej niż dwie godziny. Zapraszam na zapowiedź turnieju.

Od wczoraj moją główną lekturą jest skarb kibica mistrzostw przygotowany przez Przegląd Sportowy. Ile mamy więc gwiazdek. Według omawianego wydawnictwa 5 na 6 możliwych, choć szczerze nie wiem, skąd i na jakiej podstawie PS ocenił siłę poszczególnych zespołów, w tym momencie na przykład pięciogwiazdkowi Niemcy przegrywają z czterogwiazdkowym Egiptem, a mająca gwiazdki 3 Rumunia prowadzi z jedyną z dwóch sześciogwiazdkowych ekip na turnieju ? Chorwacją. Gwiazdki PS kojarzą mi się z grą komputerową, dlatego też sam postanowiłem wytypować polskie gwiazdy nie gwiazdki, nadałem im nawet pseudonimy, które pochodzą z mojej głowy i z ankiety, którą przeprowadził z reprezentantami ,,przegląd?.

Sławomir ,,a co tam, rzuce se” Szmal

O jakości polskiego bramkarza świadczą jego występy, w kadrze był na wszystkich rozgrywanych przez nią wielkich turniejach w XXI wieku. W pamięci zapadają nam jego wspaniałe parady, ale ja pseudonim nadałem od? bramki którą zdobył  tuż przed zakończeniem meczu z Danią dwa lata temu.

Karol ,,uduszę jury” Bielecki

Najbardziej rozpoznawalny piłkarz ręczny w Polsce, a być może i na świecie. Perypetii z okiem przypominać nie zamierzam, wiem, że Karol zagra świetne mistrzostwa, jest szalenie zmotywowany, stąd chyba sposób w jaki dokończył zdanie ,,W programie Mam talent zaprezentowałbym?? Rywali dusić nie musi ? ważne żeby ich ogrywał.

Bartłomiej ,,Jezuniu” Jaszka

Chyba najmniej medialny z naszych piłkarzy. Najbardziej nie lubi nadużywania słowa Jezuniu, ja sobie i jemu życzę, abym podczas oglądania meczów Polaków nie musiał nadużywać tego i innych podobnych słów, których używam gdy ktoś z naszych marnuje świetne okazje bramkowe. ,,Szansaaaa! Ajjj, Jezus Maria…”

Tomasz ,,co jest doktorku?!” Tłuczyński

Lewoskrzydłowy w kadrze Wenty stwierdził, że woli marchewkę od papierosa, obsadziłbym go zatem w roli królika Bugsa. Póki co, w ramach ćwiczeń, po każdej udanej akcji może zadawać rywalom to wspaniałe, wkurzające pytanie.

Bartosz ,,nie lubię przemocy” Jurecki

Nasz podstawowy kołowy twierdzi, że nie lubi MMA i boksu, o dziwo mówi to gracz grający na najbardziej kontaktowej pozycji w szczypiorniaku. Od przeznaczenia nie uciekniesz Bartku, co byś nie powiedział i tak wiemy, że z powodzeniem zrobiłbyś karierę w obu tych sportach. Na mundialu życzymy samych wygranych pojedynków.

Marcin ,,gdybym był Supermanką” Lijewski

Jeden z najbardziej doświadczonych reprezentantów, w ankiecie napisał, że gdyby mógł to na jeden dzień stałby się kobietą. Pozostaje mieć życzenie, aby nie stało się to w dzień, na który zaplanowano mecz kadry Wenty na MŚ. Z innych ciekawych odpowiedzi Lijewskiego wynika, że potrafi zagrać żonie na nerwach, właśnie to chciałby pokazać w Mam Talent. Niech Marcin na dwa tygodnie żonę zamieni na przeciwników z boiska.

Mariusz ,,dres spoko jest” Jurasik

Co tu dużo pisać, Józek jaki jest każdy widzi, woli chodzić w dresie niż garniturze, wierzymy że przygotował formę taką, że Wenta nie będzie chciał go zdejmować z boiska, nie dając mu tym samym okazji do pochodzenia sobie w dresiku na mundialu.

Ciekawie odpowiadali jeszcze trzej zawodnicy:

Michał ,,chcę do NFL” Jurecki

Piotr ,,bój się Boga” Wyszomirski

Mateusz ,,chcę do damskiej szatni” Zaremba

Jak widzimy, gwiazdek, a właściwie gwiazd mamy więcej niż przyznaje nam najpopularniejszy periodyk sportowy w kraju. Do rozpoczęcia meczu ze Słowacją jeszcze pół godziny, niech rozbłysną gwiazdy.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/