Indian Wells 2014: Radwańska zagra z Janković o półfinał

A. Radwańska

W nocy z środy na czwartek Agnieszka Radwańska rozegra mecz z Jeleną Janković, którego stawką będzie półfinał prestiżowego turnieju Indian Wells.

Będzie to już szóste starcie tych dwóch tenisistek w oficjalnych spotkaniach. Bilans jest zdecydowanie korzystnieszy dla Polki, która triumfowała już czterokrotnie. Co więcej – 25-letnia krakowianka jest niepokonana przez Janković od czterech gier. Serbka zwyciężyła tylko w pierwszym spotkaniu (na French Open 2008). Od tamtego czasu nie może znaleźć recepty na Radwańską, jej wyższość uznać musiała w 2011 roku (Tokio) oraz trzykrotnie w sezonie 2012 (Dubaj, US Open i Tokio). 

Jaković plasuje się obecnie na ósmym miejscu w rankingu WTA – w swojej karierze wygrała trzynaście tytułów. Co ciekawe tyle samo ma na koncie Agnieszka. W Indian Wells 2014 nie straciła jeszcze seta – co więcej w każdym wygranym traciła maksimum trzy gemy. Po drodze wyeliminowała Austriaczkę Meusburger, Słowaczkę Rybarikovą oraz Dunkę Wozniacki. Radwańska także ma wygrane trzy mecze – z Watson, Beck i Cornet, wszystkie dwusetowe, co więcej – starcie z Niemką Beck zakończyło się wynikiem 6:0 6:0. 

Mecz Janković – Radwańska powinien rozpocząć się ok. 3:00 czasu polskiego.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/