Inna liga: dzień snajpera

Witam w kolejnym cyklu, który rozpoczyna swoją egzystencję z okazji urodzin Pubsportu. „Inna liga” to będzie najbardziej informacyjna część strony – będziemy w niej prezentować wyniki z lig piłkarskich. Tekst planujemy publikować w każdą sobotę i niedzielę koło 23, kiedy już większość spotkań ligowych będzie zakończonych. Czemu Inna liga? Bo ma to być trochę taka „amerykańska wolna amerykanka”. Nie będzie schematu według którego ma funkcjonować, a jednym wspólnym mianownikiem wszystkich tekstów będą wyniki. Zaczynamy!

Piątek:
Na wstępie wypada poświęcić zdanie piątkowym meczom. Grano, z ważniejszych lig w Polsce i Niemczech. U naszych sąsiadów Kaiserslautern przegrało 0:2 ze Stuttgartem. Wiele ciekawego się tam nie wydarzyło – oprócz opóźnienia meczu z powodu korków na autostradzie. Gdyby u nas z powodu korków opóźniano mecze, to na przykład w Kielcach odbywała by się teraz pewnie dopiero trzecia kolejka ligowa. Jest natomiast już ósma, wczoraj okazało się, że Lechia Gdańsk zrobiła jednak świetny interes oddając Buzałę w pakiecie za Późniaka. Co tu dużo pisać – zawdzięczają mu wiele Lechiści po wczorajszym remisie z Bełchatowem.

Wyniki:
Niemcy:
Kaiserslautern – Vfb Stuttgart 0:2 (0:0)
Polska: Łks Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:o)
Lechia Gdańsk – GKS Bełchatów 0:0
Sobota:
Zaczęło się wcześnie, od meczu Ruch – Widzew. Przyjaźń była tylko na trybunach, na boisku gospodarze wygrali  i Widzew 3:1 i nie jest już niepokonany w lidze. W drugim sobotnim meczu Jagiellonia w takim samym stosunku pokonała Zagłębie Lubin. W meczu nie zagrał co prawda Grzegorz Rasiak, który niedawno podpisał kontrakt z Jagą, ale emocji i tak nie zabrakło. Dwa gole strzelił Tomasz Frankowski, który ma już w swojej karierze 155 goli w ekstraklasie. Tę bramkę:

zdobył, bo Czesław Michniewicz nie zdążył przygotować zmiany o którą prosił Franek kilka minut wcześniej. W ostatnim meczu soboty Lech nie dał szansy Cracovii wygrywając 3:0. Kolejne dwa gole dołożył Rudnev.

WYNIKI:
Ruch Chorzów – Widzew Łódź 3:1 (1:0)
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)
Cracovia Kraków – Lech Poznań 0:3 (o:1)

Sobota była dniem snajpera. Kapitalne spotkanie w barwach Borussii Dortmund rozegrał Robert Lewandowski. Polak strzelił 3 gole, przy czwartym asystował i został bohaterem meczu z Augsburgiem.  Warto też odnotować, że podanie przy pierwszym golu Lewego zaliczył Kuba Błaszczykowski. W Bundeslidze na stworzone przeze mnie święto odporni byli tylko gracze Hoffenheim i Bayernu, którzy bezbramkowo podzielili się punktami.

WYNIKI:
Hertha Berlin – FC Koeln 3:0 (2:0)  POLACY: Peszko – 90 minut, żółta kartka, Matuszczyk zagrał drugie 45 minut
Borussia Dortmund – Augsburg 4:0 (2:0) Lewandowski 30′, 44′, 78′, Goetze 75′, POLACY: Lewandowski 90 min. Błaszczykowski 61 min, Piszczek 90 min.
Leverkusen – Wolfsburg 3:1 (1:0)
Norymberga – Mainz 3:3 (2:2)
Freiburg – Borussia M. 1:0 (1:0)
Hoffenheim – Bayern 0:0

Ozdobą kolejki może być ta bramka Derdiyok’a z meczu Bayer – Wolfsburg:

W Anglii wydawało się, że łzami zalane zostanie miasto Manchester. Zarówno Czerwoni jak i Niebiescy remisowali w swoich pierwszych połowach ze słabszymi rywalami. Po przerwach wszystko jednak wróciło do normy i United wygrali 2:0 z Norwich, a City rozbili Blackburn 4:0.
WYNIKI:
Blackburn Rovers – Manchester City 0:4 (0:0)
Manchester United – Norwich 2:0 (0:0)
Everton – Liverpool 0:2 (0:0)
Sunderland – West Bromwich Albion 2:2 (2:2)
Wolverhampton – Newcastle 1:2 (0:2)
Aston Villa – Wigan 2:0 (1:0)

Remisowo było w pierwszych meczach Primera Division. Kolejne punkty stracił Villareal, który z trudem doprowadził do wyniku 2:2 w meczu z beniaminkiem z Saragossy. Niesamowity mecz obejrzeli kibice w Maladze. Do przerwy nic nie zapowiadała wielkich emocji. W drugiej połowie, świetnym strzałem z dystansu popisał się Pedro Leon i Getafe prowadziło 1:0. Niespełna dziesięć minut później wyrównał Van Nisterlooy i wydawało się, że gospodarze łatwo zaczną strzelać kolejne bramki. Kwadrans przed końcem to Getafe wyszło jednak na prowadzenie. Gola, strzałem ręką zdobył Miku, gospodarze protestowali, ale sędzia był niewzruszony. Jednocześnie… usunął z boiska jednego z graczy Getafe, który uczestniczył w przepychance po golu. Do 88. minuty Malaga atakowała bez przekonania, wówczas w zamieszaniu podbramkowym wyrównał Maresca. Kibice musieli być już pogodzeni z losem, gdy Julio Baptista oddał taki strzał i dał gospodarzom wygraną:

WYNIKI:
Villareal – Real Saragossa 2:2 (1:2)
Ossasuna – Mallorca 2:2 (1:1)
Racing – Rayo Vallecano 1:1 (0:1)
Valencia – Granada 1:0 (1:0)
Malaga – Getafe 3:2 (0:0)

We Włoszech tylko dwa spotkania. W pierwszym, Roma pokonał Atalantę 3:1 i chwilowo zrównała się punktami z liderem. W wieczornym szlagierze, Inter gra z Napoli. W końcówce pierwszej połowy sędzia skrzywdził gospodarzy dyktując rzut karny za faul przed linią pola karnego. Dodatkowo, za drugą żółtą kartkę z boiska usunął Obiego. Karnego obronił Cesar, ale nie zareagował już na dobitkę Campagnaro. Ostatnie minuty przed przerwą to istne szaleństwo graczy Interu. Za kłótnie z arbitrem żółte kartki zobaczyli Zanetti i Julio Cesar. Po przerwie Napoli szybko podwyższyło na 2:0 (gol Maggio) i było po meczu. Trzeciego gola dołożył Hamsik.