Inna liga: oliwa sprawiedliwa [na żywo + wideo]

Trwa weekend pełen piłkarskich emocji. Wczoraj otwarto stadion we Wrocławiu, dziś kolejne ciekawe mecze. Aż 5 z nich będzie relacjonowanych na żywo w Pubsporcie. Zapoznaj się z terminarzem najważniejszych lig i harmonogramem naszych transmisji. Tradycyjnie też, pokażemy Wam dużo bramek i skrótów na wideo.

Sobota 23.00 – coraz dalej od raju
Pięć goli strzeliła Majorce Barcelona, natomiast Inter przegrał u siebie z Juventusem 1:2. Kolejna porażka klubu z Mediolanu sprawia, że sytuacja drużyny jest najgorsza od lat. Rossoneri mają tylko 8 punktów i są na 16 miejscu, pomimo, że większość drużyn zagra swoje mecz jutro.

Sobota 19.50 – oliwa zawsze sprawiedliwa
Ten okrzyk z podwórkowych boisk sprawdził się dziś w Krakowie, gdzie Wisła przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Goście wyszli na boisko szalenie zmotywowani i osiągnęli przewagę od początku. To wyraźnie zadziwiło Wisłę i trenera Maaskanta. Podbeskidzie stworzyło kilka fajnych okazji, a jedną z nich na bramkę zamienił Dancik. Wisła osiągnęła potem ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie była w stanie zdobyć choćby wyrównującego gola. Robert Maaskant, po jednym ze słabszych meczów swojej drużyny, stwierdził że z taką formą Wisła wygra wszystkie mecze w październiku. Potem w kolejnych trzech meczach ratowały ją pomyłki sędziowskie. Dziś jednak, po czystej, równej walce plan Maaskanta spalił na panewce.

Sobota 18.00 – Piszczek wyręczył Lewandowskiego
Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe 1:1 z Vfb Stuttgart. Gola dla gości zdobył w końcówce pierwszej połowy Łukasz Piszczek. Robert Lewandowski grał do 71. minuty i zaliczył jeden strzał w słupek. Kuba Błaszczykowski przesiedział mecz na trybunach.

Sobota 17.45 – czerwona Łódź
W ciekawym meczu Ekstraklasy Widzew wygrał z Cracovią 1:0. Śmiało można powiedzieć że był to „czerwony mecz”. Widzew grał od 13 minuty w 10. Wcześniej zdążył jednak już zdobyć gola. Mimo przewagi jednego piłkarza przez ponad godzinę Cracovia nie potrafiła wyrównać, choć miała ku temu kilka szans. Między 72., a 96. minutą goście ujrzeli trzy czerwone kartki. Adresat jednej z nich – Mateusz Bartczak, stwierdził po meczu, że sędzia ewidentnie pomagał gospodarzom i wykartkował Cracovię. Jeżeli weźmiemy pod uwagę czas pokazania tych kartek, to dojdziemy jednak do wniosku, że Cracovia przegrała na własne życzenie. Bo jak inaczej powiedzieć o drużynie, która przez 91 minut gra z równą lub większą liczbą piłkarzy niż rywal? „Trzy punkty – dowóz na terenie całego kraju” – taki napis na klubowym autokarze Cracovii widzieliby niektórzy, trudno z tym dowcipnym zdaniem się nie zgodzić.

Sobota 15.45 – trójka van Persiego
W meczu Premier League Chelsea przegrała po niesamowitym meczu z Arsenalem 3:5. Gwiazdą spotkania był van Persie, który zdobył 3 gole. Pierwsza połowa zapowiadała, że to raczej Arsenal może stracić 5 goli, ale po przerwie wszystko wywróciło się do góry nogami. Najlepszy w sezonie mecz Arsenalu i różnica między kanonierami a the Blues wynosi już tylko 3 punkty.  Szczęsny bronił 90 minut, przy golach raczej nie miał szans. W drugiej połowie dostał żółtą kartkę za faul za polem karnym, choć równie dobrze mogła to być kartka czerwona. W tym dniu jednak Arsenalowi nikt nie mógł zrobić krzywdy.

Piątek, 23.00 – na nowym, ale po staremu
W piątkowych pojedynkach ekstraklasy zwyciężali gospodarze. Cenne zwycięstwo Górnika nad Jagiellonią pozostanie w cieniu tego co zdarzyło się wieczorem. We Wrocławiu otwarto czwarty, a zarazem ostatni polski stadion na Euro 2012.  Śląsk może być zadowolony nie tylko z wygranej. Jako jedyny klub, nie licząc Legii grającej z Arsenalem, był w stanie zapełnić trybuny w meczu otwarcia nowej areny. 42 tysiące osób obejrzało słabe widowisko, okraszone bramką Johana Voskampa. Tajemnicą pozostanie czy chwilę przed golem faulowany był bramkarz gości Pawłowski. Gospodarze utrzymali pozycję lidera ligi, ale styl w jakim tego dokonali pozostawiał wiele do życzenia. Mówi się jednak, że właśnie w takich meczach, a nie w wielkich szlagierach, wygrywa się mistrzostwo. Wrocławianie zagrali jak solidni rzemieślnicy i ciężko zapracowali na kolejne trzy punkty.

Terminarz/wyniki:
U nas dowiecie się również, gdzie w polskiej TV można obejrzeć dany mecz. Pamiętaj: na czerwono zaznaczyliśmy mecze relacjonowane przez nas, a na zielono stację, która transmituje dany mecz!