IO 2018: Peiffer mistrzem w biathlonowym sprincie, Polacy daleko

Niemiec Arndt Peiffer zdobył w Pjongczang złoty medal olimpijski w biathlonowym biegu sprinterskim na 10 km. Koleny raz na koreańskich Igrzyskach dużą rolę odegrał wiatr, który znacząco utrudnił strzelanie i wyeliminował z gry o medale faworytów – Martina Fourcade i Johanessa Boe.

Peiffer znalazł się w ekskluzywnym gronie biathlonistów, którzy poradzili sobie ze strzelaniem doskonale. W połączeniu z przyzwoitym biegiem dało mu to złoty medal. Druga lokata przypadła Czechowi Krcmarowi, także bezbłędnemu na strzelnicy. Podium uzupełnił Włoch Windich. Ta trójka zawodników zmieściła się w przedziale 7,7 sekund. O niespełna sekundę brąz przegrał Austriak Eberhard.

Słabiutko strzelali faworyzowani Martin Fourcade i Johaness Boe, czyli atleci dominujący w tym sezonie Pucharu Świata. Francuz pomyli się trzykrotnie i zajął ostatecznie ósme miejsce. Norweg miał jeszcze jedno pudło więcej i został sklasyfikowany na granicy trzeciej i czwartej dziesiątki.

W biegu wzięło udział dwóch Polaków – zarówno Grzegorz Guzik, jak i Andrzej Nędza-Kubiniec mylili się w strzelaniu po dwa razy, ale biegli słabo i nie zmieścili się w czołowej pięćdziesiątce. Na pocieszenie, Grzegorz Guzik wystartuje w poniedziałek w biegu pościgowym, bo ostatecznie był dziś 59.