Iran rozbił Polskę w Teheranie, sił starczyło na jednego seta

Piłka do siatkówki

Polska reprezentacja siatkarska przegrała z Iranem 1:3 w meczu Ligi Światowej 2014. Polacy pozostali na trzeciej pozycji w grupie A i wciąż mają szansę awansu do Final Six we Florencji.

Mimo wielu ostrzeżeń i przestróg przed meczem w głośnej hali w Teheranie, Polacy wyszli na pierwszego seta bardzo skoncentrowani i nic nie robili sobie z dopinku kilkunastu tysięcy irańskich fanów. Po dobrej grze drużyna Stephana Antigi wygrała 25;23.

Niestety w drugiej partii gra naszych "siadła", pojawiły się problemy w przyjęciu i w konsekwencji gospodarze złapali wiatr w żagle. Szybko osiągniętej, wysokiej przewagi nie mogli już roztrwonić i wyrównali wynik meczu setem zwyciężonym do 16.

Niestety trzecia odsłona miała niemal identyczny przebieg. Polacy nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali blokiem, nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki i zasłużenie, bardzo wysoko przegrali. Set zakończył się kompromitującym rezultatem 25:11.

Czwarty set był trochę bardziej wyrównany, ale w sumie i tak kontrolowali go Irańczycy, którzy zwyciężyli do 18 i zapewnili sobie kolejne trzy punkty.