Jak to z tym EURO będzie…

EURO 2012, czyli największa impreza piłkarska w Polsce, zbliża się nieuchronnie, a co za tym idzie będziemy wystawieni na wielką próbę. Czy damy radę? Oto jest pytanie…

Nie wiem jak Wy, ale ja wierzę, w to, że nasza reprezentacja nie skompromituje się na EURO. Co jak co, ale przygotowywaliśmy się do tego ponad rok i myślę, że nie było to złe przygotowanie, jak niektórzy uważają. Każdy ma coś do zarzucenia Smudzie, ale nie to, że źle przygotował reprezentację do Euro. A propos Smudy, przyznać mi tu się kto był za tym, żeby to on był selekcjonerem naszej kadry. Na pewno dużo osób przyznało, że wówczas uważali, że jest to najlepszy w tamtym momencie trener. Ja również uważałem go za najlepszego i zdania nie zmieniłem do tej pory. Były wpadki, porażki i wygrane, ale to się zdarza każdemu trenerowi. Przykład: Leo Beenhakker, najpierw był bogiem w Polsce, jednak gdy mu się nie „powiodło” w eliminacjach mistrzostw Świata, to został zwolniony i obawiam się, że podobnie będzie z Franzem Smudą, albowiem wielu ludzi już w tym momencie proponuje, aby Smuda podzielił los Capello i podał się do dymisji. Ja jednak jak powiedziałem wierzę w naszego selekcjonera i myślę, że awans z grupy na Euro mamy pewny. (Obym się nie przeliczył…)

Inna sprawa. Chciałbym Wam przedstawić jak mogą wyglądać nasze mecze w grupie i ewentualnie w dalszej fazie rozgrywek.

Zaczynamy meczem Polska – Grecja. Obstawiam wynik 2:1 dla nas. Myślę, że Grecja nie będzie stawiać większego oporu naszej drużynie i wygramy, chociaż będziemy się denerwować w końcówce, bo wtedy Grecy strzelą kontaktowego gola. Jednak wszystko się dobrze skończy i piłkarze będą zmotywowani przed meczem z Rosją.

Drugim naszym meczem będzie spotkanie Polski i Rosji. Wynik? Pechowe 1:2. Dlaczego pechowe? Pechowe, ponieważ to my pierwsi strzelimy bramkę i będziemy się starali utrzymać prowadzenie, jednak wiemy co wychodzi, jak Polacy się starają. Rosjanie strzelą nam pierwszą bramkę w ostatnich minutach pierwszej połowy, a drugą w okolicach 70-80 minuty.

Następnie będziemy walczyć o awans z Czechami, którzy będą zmotywowani po zwycięstwie z Grecją, jednak szybko się obudzą ze snu, ponieważ strzelimy im bramkę na początku meczu. Czesi będą się starali to odrobić i zwyciężyć, jednak obejdą się smakiem i będziemy świętować awans do kolejnej fazy turnieju.

W ćwierćfinale zagramy z Holandią, która pozbawi nas marzeń o półfinale, pokonując nas 2:0. Gwiazdą tego meczu będzie Van Persie, który strzeli nam oba gole. Niestety to będzie nasz koniec na EURO, ale premię piłkarze dostaną sowitą.

Mistrzostwo Europy obronią Hiszpanie, którzy pokonają Francję w finale 2:1. Gwiazdą turnieju zostanie Robin van Persie, którego wykupi jakiś dobry klub, natomiast gwiazdą Polskiej reprezentacji będzie Robert Lewandowski, który również zostanie kupiony przez dobry klub.

Myślę, że dobrze mi wyszła zabawa w jasnowidza Jackowskiego i chociaż jeden mecz z dokładnym wynikiem mi wejdzie. 🙂 Wy również możecie się zabawić i wytypować swojego mistrza Europy i los Polski w tychże mistrzostwach.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018