Janowicz pograł w Monte Carlo przez godzinę, Llodra w 2. rundzie

Niewiele ponad godzinę trwał mecz Jerzego Janowicza z Michaelem Llodrą w pierwszej rundzie turnieju ATP w Monte Calro 2014. Polak gładko przegrał z doświadczonym, ale zdecydowanie niżej notowanym Francuzem 4:6 2:6.

Pierwszy w sezonie występ Janowicza na nawierzchni ziemnej nie wypadło zbyt okazale. W pierwszym secie łodzianin dość szybko dał się przełamać i przegrywał 2:4 i 3:5. Co prawdą stratę break'a udało się odrobić, ale przy stanie 4:5, zamiast wykorzystać własne podanie i doprowadzić do remisu, Polak znów przegrał gema i w konsekwencji całego seta 4:6. 

Druga partia była jeszcze bardziej jednostronna. Llodra wygrał ją 6:2 i w drugiej rundzie zmierzy się Czechem Rosolem. W trzecim meczu ma zaś okazję spotkać się z samym Rogerem Federerem, pod warunkiem, że Szwajcar upora się z Radkiem Stepankiem.

Statystyki podają, że to szósty z rzędu przegrany mecz Jerzego Janowicza. Pierwszych miesięcu sezonu 2014 nie zaliczy on zatem do udanych. 

Drabinka turnieju w Monte Carlo >>

 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz