Janowicz przegrał z Murrayem

Korty Wimbledonu

Jerzy Janowicz przegrał z Andy Murrayem 7:6 4:6 4:6 3:6 w meczu 1/2 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Polak, mimo porażki, zanotował największy sukces w karierze.Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla łodzianina – po wyrównanej grze, pierwszy set dotarł do tie-breaka, w którym od początku warunki dyktował Janowicz. Młody Polak wygrał decydującego gema do dwóch i objął prowadzenie w meczu.

Niestety w drugiej partii już w pierwszym gemie Janowicz przegrał własne podanie. Mimo ambitnej, momentami heroicznej walki, tej starty nie udało się już odrobić. Murray zwyciężył 6:4, tym samym doprowadził do remisu 1:1 w całym spotkaniu.

Trzeci set był najlepszym w wykonaniu Jerzego, niestety on także padł łupem Szkota. Janowicz po przełamaniu w serwisu rywala prowadził już 4:1. Niestety w kolejnych minutach poniosła go fantazja – wykonał kilka ryzykownych zagrań i zaprzepaścił wypracowaną w pocie czoła przewagę. Ostatecznie ta odsłona także zakończyła się wynikiem 6:4 dla drugiego tenisisty światowego rankingu.

Taki obrót wypadków zdeprymował Janowicza, który w czwartym secie nie nawiązał już walki z renomowanym przeciwnikiem. Przegrał 3:6 i pożegnał się z turniejem. Tym co zawiodło go najbardziej był serwis. Atomowe uderzenia, jakimi straszył rywali we wcześniejszych rundach, nie robiły żadnego wrażenia na doświadczonym Murrayu.

W wielkim finale faworyt gospodarzy zmierzy się  z Novakiem Djokovicem. Serb pokonał w piątek w pięciosetowym dreszczowcu Argentyńczyka Juana Martina Del Potro.