Janowicz w finale!

Jerzy Janowicz odniósł życiowy sukces. Tenisista z Łodzi awansował do turnieju ATP w Paryżu, pokonując w półfinale faworyta gospodarzy Gillesa Simona 6:4 7:5.

Oba sety miały dość podobny przebieg – każdorazowo Polakowi wystarczyło jedno przełamanie by zaliczyć partię na swoją korzyść. W pierwszej części gry Janowicz grał doskonale, wspaniale serwował i prezentował zagrania godne światowej czołówki. Francuz (20. w rankingu ATP) nijak nie potrafił mu odpowiedzieć i w piątym gemie dał się przełamać. Potem obaj pilnowali własnego podania, co było na rękę Jerzykowi.

Drugi set był nieco gorszy w wykonaniu naszego tenisisty. Mimo nieco gorszej formy serwisowej, zagrożenie przegrania swojego podania przez łodzianina nie było zbyt duże. Także Simon zwyciężał mając do dyspozycji zagrywkę, ale nie było to tak przekonujące jak w przypadku Polaka. Decydującym momentem był 11. gem, gdy Janowicz przełamał swojego przeciwnika, a chwilę potem dopełnił formalności serwując.

W finale Janowicz zagra z Hiszpanem Davidem Fererem. Mecz w niedzielę o 15:00.