Janowicz z wielkim bólem awansował do II rundy AO, porażka Kubota

Jerzy Janowicz pokonał w pięciosetowym boju Australijczyka Jordana Thompsona i awansował do II rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2014.

Pojedynek z klasyfikowanym w czwartej setce rankingu ATP Jordanem Thompsonem rozpoczął się dla Janowicza fatalnie. Pierwszą partię australijski 19-latek zwyciężył w nieco ponad pół godziny 6:1. Humory polskich kibiców stały się jeszcze gorsze po upływie kolejnych 47 minut. Thompson prowadził już wówczas 2:0, a na dodatek Janowicz sygnalizował coraz poważniejsze problemy z kontuzjowaną niedawno stopą.

Gdy wydawało się, że łodzianin bardzo szybko pożegna się z Australian Open 2014, w trzecim secie sytuacja zaczęła się odwracać. Po Thompsonie zaczęło być widać braki kondycyjne, a Janowicz „nauczył” się grać tak, by jak najmniej angażować bolącą część ciała. W efekcie po 52 minutach gry zwyciężył trzeciego seta 6:4. Podobny obraz gry utrzymał się w czwartej odsłonie tej konfrontacji. Janowicz dość szybko przełamał rywala i objął prowadzenie 4:2, a po chwili wygrał 6:2.

Decydujący set nie miał większej historii. Jerzy Janowicz wygrał go 6:1 nie dając Australijczykowi większych szans na rozwinięcie skrzydeł.

W II rundzie rywalem Polaka będzie Hiszpan Pablo Andujar, który dziś uporał się w trzech setach ze swoim rodakiem Albertem Ramosem.

***

Z turniejem pożegnał się niestety Łukasz Kubot, który w pięciosetowym pojedynku uległ Rosjaninowi Nikolajowi Dawidience.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!