Janowicz zdemolował Almagro. Już jest w 1/8 finału

Jerzy Janowicz wygrał w trzech setach z Hiszpanem Nicolasem Almagro 7:6 (6) 6:3 6:4 i awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Teraz czeka go mecz z Austriakiem Melzerem.

Początek meczu nie zapowiadał takiego koncertu gry w wykonaniu Polaka. Rozstawiony z „piętnastką” Hiszpan wygrał trzy pierwsze gemy i wydawało się, że set otwarcia jest już stracony. Z minuty na minutę łodzianin grał jednak lepiej i konsekwentnie dążył do odrobienia strat. Stało się tak przy stanie 4:4. Od tego momentu gra zrobiła się wyrównana i do wyłonienia triumfatora potrzebny był tie-break. W nim także lepszy początek miał Almagro – zyskał jednego mini breaka. Na szczęście Janowicz w porę zniwelował tę różnicę i zwyciężył w decydującym gemie 8:6.

Potem poszło już „z górki”. Almagro, który już raz wygrał z Janowiczem (podczas Australian Open 2013) był wyraźnie zszokowany doskonałą dyspozycją Polaka. Jerzemu wychodziło tego dnia niemal wszystko. Trzeba oddać Hiszpanowi, że i on robił świetną robotę, szczególnie w swoich gemach serwisowych. Przełamanie, jak się okazało rozstrzygające o losach seta, przyszło w ósmym gemie. Janowicz wyszedł na prowadzenie 5:3 i po chwili dopisał na swoje konto drugiego seta.

Trzecia partia znów zaczęła się od zwycięskich gemów serwisowych obu panów. Janowicz przełamał przeciwnika przy stanie 4:4, a po kilku minutach zrobił użytek ze swojego atomowego serwisu i zapewnił sobie awnas do 1/8 finału Wimbledonu 2013. To jego najlepsze osiągnięcie w turniejach wielkoszlemowych. Rok temu w Londynie odpadł właśnie w trzeciej rundzie.

W walce o ćwierćfinał Polak zmierzy się z Jurgenem Melzerem, który dziś uporał się z pogromcą Rogera Federera – Stachowskim. Ten 32-letni tenisista ma w dorobku 4 wygrane turnieje i jeden udział w półfinale Wielkiego Szlema (French Open 2010). Najwyżej w karierze był na ósmym miejscu, ale obecnie klasyfikowany jest dopiero na 37. lokacie.

Mecz Janowicz – Melzer odbędzie się w poniedziałek.

***

Niestety z turniejem w Londynie pożegnała się już Urszula Radwańska. Polka przegrała w trzech setach z Amerykanką Riskie. W piątek, jeżeli pozwoli na to pogoda, na korcie pojawi się jeszcze Łukasz Kubot, który stoczy bój o 1/8 finał z Francuzem Paire.