Janowicz znów odpadł w pierwszym meczu, tym razem lepszy Melzer

Jerzy Janowicz odpadł w drugiej rundzie (w pierwszej miał wolny los) turnieju ATP w Barcelonie. Polak przegrał z Austriakiem Jurgenem Melzerem 4:6 6:7(1).

W pierwszym secie doświadczony Austriak zwyciężył 6;4 i w drugim także miał okazję by zakończyć rozgrywkę takim wynikiem. Przy prowadzeniu 5:4 i własnym serwisie zmarnował jednak dwie piłki meczowe (wcześniej miał też jedną przy podaniu Janowicza). Zapoczątkowało to serię przełamań, które doprowadziły do tie-breaka w drugim secie.

Jak się okazało kilka minut później – egzekucja została tylko chwilkę opóźniona, a nie całkowicie odroczona. W decydującym gemie drugiego seta Melzer bardzo szybko wyszedł na wyraźne prowadzenie (5:1)  i po chwili zakończył mecz wygrywając tie-breaka 7:1.

W trzeciej rundzie Melzer zmierzy się z Niemcem Kohlschreiberem, rozstawionym z numerem 10.

Dla Janowicza to siódma z rzędu porażka. Ostatni triumf na korcie odniósł… w lutym 2014 roku, kiedy to w Rotterdamie wygrał w 1/8 finału z Tommym Haasem.