Januzaj ma szansę jechać na Mundial

Brazylia 2014

Selekcjoner reprezentacji Belgii Marc Wilmots przyznał, że zamierza włączyć do swojego szerokiego składu na MŚ Brazylia 2014 Adnana Januzaja – młodego gracza Manchesteru United, który niedawno zdecydował, że chce reprezentować barwy Belgii. 

O sprawie Januzaja jest głośno od kilkunastu dni. Niedawno 19-letni piłkarz spośród pięciu możliwości wybrał Belgię i w tej kadrze chce występować podczas swojej kariery. Z takiego obrotu spraw bardzo zadowolony jest trener Marc Wilmots, który przyznał, że zabierze tego zawodnika na obóz przygotowawczy przed mistrzostwami świata i da mu szansę powalczenia o miejsce w 23-osobowej kadrze. 

Widziałem go sporo razy jak grał, a teraz chcę zobaczyć go trenującego razem z drużyną – powiedział Wilmots gazecie Le Soir.

Ewentualne powołanie dla Januzaja może mieć jednak negatywny wpływ na atmosferę w drużynie. Ostatnio tonie na ten temat wypowiedział się m.in. inny z kadrowiczów Kevin Mirallas. Jego zdaniem Januzaj jest za młody na grę na MŚ, zwłaszcza że zupełnie nie zna reszty drużyny i nie gra zbyt często w swoim klubie. Mirallas uznał, ze Euro 2016 to powinna być docelowa impreza dla 19-latka z Manchesteru.

Na MŚ w Brazylii Belgowie zagrają w grupie H z Rosją, Koreą Południową i Algierią.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/