Jaśkowiec jedenasta w Rybińsku, słaby wynik Kowalczyk

Astrid Jacobsen wygrała bieg na 10 km techniką dowolną rozegrany w rosyjskim Rybińsku. Najlepsza z Polek, Sylwia Jaśkowiec była jedenasta.

Bieg indywidualny na 10 km w Rybińsku toczył się w mroźnych i śnieżnych warunkach. Temperatura sięgnęła -13 stopni Celsjusza. W rywalizacji nie wzięły czołowe zawodniczki Pucharu Świata, zwłaszcza liderki norweskiej kadry, ale pod ich nieobecność i tak brylowały reprezentantki tego kraju. 

Na pomiarze czasu 1,9 km proawdziła Astrid Jacobsen przed Finką Roponen i swoją rodaczką Steirą. Justyna Kowalczyk była dziesiąta (strata 11 s), a Sylwia Jaśkowiec dwunasta (13 s straty). 

Na punkcie 3,5 km Kowalczyk spadła na piętnastą pozycję (pół minuty straty), a Jaśkowiec utrzymała swoje dotychczasowe miejsce. Na czele w dalszym ciągu była Jacobsen, a za jej plecami plasowały się Steira (4 s straty) i Amerykanka Stephen (7 s straty). 

W połowie dystansu Jacobsen wyprzedzała Stephen o 11 s. Trzecia była Steira (13 s straty). Kowalczyk pozostała piętnasta (52 s straty) i minimalnie wyprzedzała Sylwię Jaśkowiec.

W punkcie 6,9 km na  czele nic się nie zmieniło, ale Stephen zdołała odrobić jedną sekundę do Jacobsen. Na trzynastej pozycji znajdowała się Jaśkowiec (1:06 straty), a na 26. miejsce spadła Kowalczyk (1:29 straty). 

1,5 km przed metą Stephen traciła do Jacobsen już tylko 8 sekund. Na dwunaste miejsce wróciła Jaskowiec (1:19 straty), a Kowalczyk spadła już poza trzdziestkę (2;08 straty). 

Na finiszu Jacobsen osiągnęła 14 sekund przewagi nad Stephen. Na trzecie miejsce zdołała wspiąć się Niemka Boehler (36 sekund straty). Jaśkowiec ostatecznie finiszowała na jedenastej lokacie (1:34 straty), a Justyna Kowalczyk dojechała na metę jako 36. Do zwyciężczyni straciła 2:46.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/