Jastrzębski Węgiel bliżej Final 4 Ligi Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z Asseco Resovią Rzeszów 3:0 w pierwszym meczu fazy Play Off 6 Ligi Mistrzów. Mecz rozegrano w Jastrzębiu. Rewanż 11 lutego.

Pierwszy set był wyrównany mniej więcej do drugiej przerwy technicznej. Tuż przed nią gospodarze zyskali minimalną – dwupunktową przewagę, którą potem zamienili na triumf 25:22.

Identycznym rezultatem zakończyła się druga odsłona –  w tym przypadku było jednak więcej dramaturgii. Jastrzębianie prowadzili dość wysoko od pierwszych piłek, ale w decydujących momentach zaczęli tracić przewagę. Resovia doprowadziła do remisu, a przez moment prowadziła nawet jednym „oczkiem”. Końcówka znów należała jednak do gospodarzy, którzy podwyższyli na 2:0.

W trzeciej partii Resovia walczyła o pozostanie w meczu i długo wydawało się, że może jej się to udać. Do gości należało otwarcie tego seta, a w środkowej fazie gra toczyła się punkt za punkt. Jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie dopiero po II przerwie technicznej, a jeszcze tuż przed końcem na tablicy był wynik 23:23. Ostatecznie jednak i ten set padł łupem siatkarzy Lorenzo Bernardiego – 25:23. W całym meczu zwyciężyli oni 3:0 i przed rewanżem w Rzeszowie są bardzo blisko awansu do tureckiego Final 4. Resovia musiałaby wygrać drugie spotkanie 3:0 i zapisać na swoje konto także złotego seta.