Jastrzębski Węgiel o krok od siatkarskiego nieba

Nadchodzący weekend to dla kibiców siatkówki nie lada gratka. Już w niedzielę poznamy najlepszy zespół w Europie. Wcześniej jednak czekają nas emocje związane z półfinałami.

Silna pozycja polskiej siatkówki w Europie jest niezaprzeczalna. Świadczy o tym choćby fakt, że już po raz piąty z rzędu zespół z PlusLigi awansował do Final Four kontynentalnych rozgrywek. Tym razem zaszczytu gry z najlepszymi dostąpił Jastrzębski Węgiel. Po bratobójczym boju w 1/6 rozgrywek z Asseco Resovią Rzeszów, podopieczni Lorenzo Bernardiego zmierzą się w Ankarze z tamtejszym Halbankiem. Co ciekawe jastrzębianie od meczu z gospodarzem turnieju finałowego rozpoczęli swoją przygodę z tegoroczoną Ligą Mistrzów. Pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami zakończyło się przegraną 1:3 drużyny z Jastrzębia-Zdroju. W rewanżowym spotkaniu po emocjonującym tie-breaku to jastrzębianie byli górą.

Jak zakończy się sobotni półfinał z udziałem polskiego zespołu?

Choć większość bez mrugnięcia okiem wskazałby Halbank jako faworyta rywalizacji, jastrzębianie nie są bez szans w półfinałowym spotkaniu. Po pierwsze na drużynie Lorenzo Bernardiego ciąży mniejsza presja niż na gospodarzach. Po drugie Włoch może wystawić swój najmocniejszy skład. A po trzecie (i najważniejsze) jastrzębianie są głodni wygranych. Chcą zresztą udowodnić swoim kibicom, że przegrana w Pucharze Polski z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle, była tylko wpadką przy pracy.

Przed tureckim finałem Ligi Mistrzów jedno jest pewne – co najmniej drugie miejsce w rywalizacji zajmie rosyjski zespół. Do niedzielnego finału, który zostanie rozegrany o godzinie 16:00 awansuje bowiem zwycięzca bratobójczego pojedynku pomiędzy Biełgorje Biełgorod a Zenitem Kazań. Faworytem tej pary półfinałowej wydają się być zawodnicy z Kazania. Czy jednak tak będzie? Dowiemy się już w sobotę.

Plan spotkań Final Four Ligi Mistrzów 2014, Ankara

Sobota, 22.03.2014

Biełgorje Biełgorod – Zenit Kazań 13:00

Jastrzębski Węgiel – Halbank Ankara 16:00

Niedziela, 23.03.2014

Mecz o 3. miejsce 13:00

Finał 16:00


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Karolina Wicińska
Oficjalnie studentka dziennikarstwa, a z zamiłowania poliglotka i psycholog sportowy. Wolne chwile spędza wędrując warszawskimi ulicami, a także śledząc na bieżąco wydarzenia związane z piłką nożną, siatkówką, skokami narciarskimi i F1.