Jastrzębski Węgiel trzeci w Final 4 Ligi Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali w Ankarze z Zenitem Kazań 3:1 i zajęli trzecie miejsce w turnieju finałowym CEV Ligi Mistrzów 2013/14.

Po porażce w półfinale z Halkbankiem Ankara 0:3 Jastrzębianie przystąpili do meczu z Zenitem ze sporą chęcią wygranej. Przełożyło się to na wynik pierwszego seta, w którym prowadzili właściwie od pierwszej piłki, momentami nawet ośmioma punktmi i zwyciężyli pewnie 25:21.

Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana, choć nie wskazuje na to jej rezultat – 25:20 dla Zenita. Przez wiele minut gra toczyła się jednak punkt za punkt, prowadzenie zmieniało się kilkanaście razy, ale Rosjanie mieli lepszą końcówkę, w kórej odskoczyli od rywali i doprowadzili do remisu 1:1.

W trzeciej partii wszystko wróciło do miłej dla polskich kibiców normy z początku meczu. Od pierwszej wymiany do końca Jastrzębski Węgiel prowadził zazwyczaj trzema, czterema punktami, by pod koniec jeszcze podkręćić tempo i wygrać seta 25:17.

Czwartego seta nieco lepiej rozpoczęli siatkarze z Kazania, którzy prowadzili dwoma punktami. Jastrzębianie zniwelowali tę różnicę w śrdkowej części tej rozgrywki (12:12), a po kilku minutach wyszli na prowadzenie – 16:15. W decydującą fazę seta drużyny weszły przy wyniku 22:20 dla Jastrzębia i jak się okazało ta dwupunktowa różnica wystarczyła do przypieczętowania wygranej. Ostatnie wymiany to gra punkt za punkt dająca JW zwycięstwo 25:23.