Jedna seria w Wiśle, Kraft wygrał i jest liderem PŚ

Stefan Kraft wygrał konkurs skoków narciarskich w Wiśle. Zawody przerwano po pierwszej serii, gdyż ich kontynuację uniemożliwił wiatr.

Po raz kolejny na skoczni w Wiśle, karty rozdawał wiatr. Ciągła zmiana kierunku spowodowała ogromne zamieszanie w wynikach. Zbliżone noty uzyskali np. Kamil Stoch, który uzyskał 121,5 m i Norweg Forfang (132 m). Obaj zajęli jednak miejsca w połowie drugiej dziesiątki. Stoch był najlepszym z biało-czerwonych, o jedno miejsce za nim sklasyfikowano Dawida Kubackiego, a awans wywalczyli jeszcze Aleksander Znisczoł, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Stefan Hula i Piotr Żyła, ale oni zajmowali miejsca w trzeciej dzieisątce. Kompletnie zawiódł triumfator kwalifikacji – Maciej Kot, który zajął 45. lokatę.

Po pierwszej serii prowadził Stefan Kraft (129,5 m), który o 2,2 pkt wyprzedzał Petera Prevca (131,5 m) oraz o 5,6 pkt Severina Freunda (129,5 m).

Druga seria pierwotnie miała rozpocząć się o 18:40, ale z powodu nasilającego się wiatru opóźniono ją najpierw na 18:50, a potem na 19:00. Wiatr nie ustępował i konkrus przerwano, zaliczając wyniki z pierwszej serii. Zwycięstwo Stefana Krafta dało mu pozycję lidera Pucharu Świata.