Jelena Janković powalczy z Radwańską w 1/4 finału w Rzymie

A. Radwańska

Jelena Janković z Serbii będzie ćwierćfinałową rywalką Agnieszki Radwańskiej podczas turnieju WTA w Rzymie. W czwartek obie panie łatwo wygrały z Włoszkami – Polka z Francescą Schiavone, Serbka z Flavią Pennettą. 

Po pięciu latach przerwy Agnieszka Radwańska wraca do 1/4 finału rzymskiego turnieju. W starciu z Jeleną Janković Radwańska będzie faworytką, zwłaszcza że ostatnio doskonale radziła sobie z tą rywalką – ma już pięc wygranych z rzędu. Pierwsze i jak dotąd jedyne zwycięstwo Janković nad Agnieszką miało miejsce w 2008 na ziemnych kortach French Open. Pozostałych pięć spotkań odbyła się na twardej nawierzchni. 

29-letnia Janković jest obecnie sklasyfikowana na ósmym miejscu w rankingu najlepszych singlistek świata. W przeszłości była już jednak nawet numerem jeden – miało to miejsce w 2008 roku. Właśnie w tamtym czasie regularnie meldowała się w decydujących fazach turniejów wielkoszlemowych – w sezonie zagrała w półfinałach Austarlian Open i French Open, 1/8 Wimbledonu i finale US Open. 

Historia występów Janković w Rzymie jest bardzo długa. W 2007 i 2008 roku wygrywała ten turniej, a w 2010 wystąiła w finale. W tym roku  radzi sobie bardzo dobrze – w dwóch starciach – z Kuzniecową i Pennettą przegrała tylko 11 gemów, czyli tylko o jednego więcej niż Agnieszka Radwańska. A przecież w przypadku Polki mówiliśmy o łatwiutkich wygranych z Ormaecheą i Schiavone. 

Mecz Janković – Radwańska powinien rozpocząć się ok. 15:30, a transmisję przeprowadzi stacja TVP Sport.

***

Drabinka turnieju w Rzymie >>

***

Już 25 maja startuje wielkoszlemowy Roland Garros 2014. Wszystkie niezbędne informacje oczywiście na PubSport.pl!


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/